Діяльність ВАП

Всеукраїнська асоціація пенсіонерів – це організація, члени якої використовують увесь свій життєвий досвід, знання та вміння на користь представників усіх поколінь, насамперед – літніх громадян. Це організація, в якій люди об’єдналися для боротьби за реальні зміни свого  життя на краще.

 

Нас іноді напівжартома називають профспілкою пенсіонерів. І цьому є пояснення: кожна наша програма зрештою спрямована на конкретну користь для пенсіонера, на реальне поліпшення якості його життя.

 

Виступивши з самого початку своєї діяльності проти дискримінації літніх громадян, ми послідовно проводили в життя свої програми таким чином, щоб вони не на словах, а на конкретних ділах допомагали сивочолому поколінню долати наслідки вікової дискримінації в тій чи іншій сфері суспільних відносин. Тож про наші програми можна сказати, що вони є своєрідною відповіддю на дискримінаційні обмеження для тих, хто належить до так званої «групи 50 плюс». Адже саме в цій віковій групі (громадян передпенсійного та пенсійного віку) найгостріше відчувається ця клята дискримінація.

 

ВАП отримувала (й досі отримує) численні скарги пенсіонерів про те, що в банках їм відмовляють у наданні кредитів. І тоді члени ВАП створили власну кредитно-фінансову установу – Першу Всеукраїнську кредитну спілку (ПВКС), в якій немає жодних обмежень за віком.

 

Величезна частина суспільства (та сама група «50 плюс» – практично кожен третій в Україні) позбавлена повноцінного медичного обслуговування, а страхові компанії до літніх громадян ставляться за принципом: «Страхувати пенсіонера – все одно, що страхувати палаючий будинок». Щоб долати дискримінацію літніх у системі охорони здоров’я, ми розробили програму доступного медичного страхування, створили Першу страхову компанію, яка кілька років тому розгорнула свою діяльність у глибинці, де найважче людині отримати вчасну та якісну медичну допомогу.

 

Так само, проти дискримінації літніх громадян, орієнтована і наша програма «Доступне житло». Закладаючи п’ятиповерховий будинок, ми заздалегідь запланували, що частину квартир у ньому пенсіонери зможуть придбати за пільговими цінами.

 

Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська асоціація пенсіонерів" була зареєстрована 17 жовтня 2000 року, про що Міністерство юстиції України видало свідоцтво № 1504.

 

Перш ніж визначити мету і основні завдання, ми вивчили світовий досвід, придивилися до того, як діють національні асоціації пенсіонерів у різних країнах Європи, США, Канаді, Росії.

 

Те, що одразу відкинули як неприйнятне, – це підлаштовування під будь-яку політичну партію, намагання „підспівувати” тим чи іншим політичним об’єднанням. Ті громадські організації, які пішли таким шляхом, як правило, дуже швидко виявились неспроможними служити суспільству і „зійшли з дистанції”.  ВАП починала зі створення невеликих осередків в усіх  областях і районних центрах України, потім легалізувала в установленому законом порядку 14 регіональних обласних відділень. Нині таких (легалізованих) регіональних відділень вже 16. Але не це, звичайно, має визначати наші пріоритети розвитку Асоціації.

 

Шукаючи свій шлях у суспільному житті, ми також раз і назавжди вирішили для себе, що не будемо просити грошей у держави, і за 12 років діяльності ВАП суворо дотримувалася цього принципового ставлення до відносин з державою. Ми з радістю сприймаємо допомогу місцевих органів державної влади у впровадженні наших програм у різних регіонах України. Ми готові й надалі співпрацювати з державними органами влади в соціально-економічній, культурній або освітній сферах. Але жодної копійки з державного бюджету просити не будемо.

 

У пресі чимало писали про факти нецільового використання гуманітарної допомоги та різні оборудки з матеріальними цінностями, що надходять з-за кордону як „гуманітарка”. Пропонували багато разів і нам зайнятися отриманням і розповсюдженням „гуманітарки”, натякаючи при цьому на „можливу вигоду”. Ми рішуче відмовилися від цього і не плануємо взагалі подібну діяльність на перспективу, оскільки сам принцип безплатного розповсюдження матеріальних цінностей, на наше переконання, реального розв’язання соціальних проблем не дає. У цьому плані нам більш  імпонує відомий з часів раннього християнства принцип допомоги: замість того, щоб дати бідному рибу, краще навчити його ловити рибу.

 

Девізом Асоціації на першому етапі діяльності було гасло: ДОПОМОЖИ СОБІ САМ!

 

Згодом ми перейшли до іншого слогана: РАЗОМ МИ – СИЛА! Адже лише об’єднаними зусиллями мільйонів літніх громадян можна добитися реального поліпшення нашого життя.


Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить: