Законопроекти

Законодавчий процес в Україні є своєрідною «річчю в собі». Закони, замість того, щоб виражати волю суспільства і служити цивілізованим виявом суспільних інтересів, є результатом діяльності лобістських груп і спрямовані або на задоволення їх інтересів, або на вирішення короткочасних завдань влади. Також часто законодавчі норми є пустими деклараціями, які не можуть працювати в реальних умовах і не мають механізмів відповідальності за їх недотримання.

 

Сказане повною мірою стосується і законодавства, яке впливає на життєдіяльність літніх. Зокрема закон «Про соціальний захист ветеранів та інших осіб похилого віку в Україні» є декларативним і не виконується. Різноманітні законодавчі норми щодо пенсійного забезпечення є суперечливими, складними для розуміння та застосування і такими, що породжують несправедливість та нерівність серед пенсіонерів тощо.

 

Так відбувається тому, що законодавчий процес не враховує реальних інтересів громадян, не базується на їхньому повсякденному житті, і при цьому в ньому відсутні реальні механізми, які могли б вплинути на законодавство шляхом врахування цих ключових положень для його покращення та вдосконалення.

 

В Україні проживає близько 14 млн. пенсіонерів, які, у своїй більшості, є найзнедоленішою верствою українського суспільства. Проблеми, з якими зіштовхується пенсіонер у своєму повсякденному житті, це: мізерна пенсія, відсутність належного медичного забезпечення, утиски в сім’ї, при влаштуванні на роботу, при звертанні до державних органів та багато іншого. Все перелічене разом складає систему, яку можна визначити як дискримінацію літніх громадян України.

 

Протягом тривалого періоду Всеукраїнська асоціація пенсіонерів надавала консультаційну юридичну допомогу членам асоціації. Ми і зараз продовжуємо це робити. В ході такого консультування ми зрозуміли, що величезна кількість проблем, з якими стикаються у своєму повсякденному житті літні, є системними, повторюваними і потребують відповідного реагування з боку суспільства.

 

Тому Всеукраїнська асоціація пенсіонерів вирішила розробляти суспільні механізми щодо запобігання зазначеної дискримінації, чільне місце серед яких посідає законопроект «Про запобігання дискримінації літніх в Україні».

Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить: