DER BLOCK DES VERFASSERS:

ЗИМОВІ СТРАШИЛКИ МОЖНОВЛАДЦІВ

 

Замість монетизації субсидій влада вигадала «монетизацію економії». 

 

Прочитав статтю в «Капіталі» під назвою  «Для монетизации субсидий нет условий» -    http://www.capital.ua/ru/news/79934-dlya-monetizatsii-subsidiy-net-usloviy-minsotspolitiki#comment-15240. Не можу промовчати!

Мабуть, скоро в економічних довідниках доведеться вносити доповнення: наші можновладці винайшли новий термін – «монетизація економії субсидій».  

Колись відомий письменник і фельєтонист Ілля Ільф написав приблизно таке: «Громадяни! Замість того, щоб уживати заходів щодо розгортання масової кампанії по забезпеченню чистоти вулиць, просто візьміть мітлу та підметіть сміття!». Наші чиновники не можуть собі дозволити впасти так низько і говорити з народом простою мовою. І тому вони вигадують щось крутіше, ніж мітла…  

У жовтні 2016 року середній розмір субсидій на оплату послуг ЖКГ досяг 566 грн. на одне домогосподарство.

Мільйони громадян України з радістю сприйняли б звістку про те, що влада хоче замість всієї тієї мороки з наданням державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг – просто сплачувати тим, кому такі субсидії належить виділяти, реальні гроші на спеціальні рахунки в ощадбанку. Тобто громадянин, який сплачує за газ, воду, енергію, мав би право на ці (і лише на ці!)  потреби перераховувати гроші щомісяця з такого спецрахунку.

Що тут складного?

Але не так думають чиновники в урядових колах. Не так мислять менеджери в державній установі з неймовірно розумною назвою – НКРЕ-КП.

Коли читаю щось на зразок того, що монетизацію субсидій здійснити не можна, а монетизацію економії – можна, хочеться сказати авторам таких відкриттів: "Заспокойтеся! Ні того, ні іншого ви все одно не зробите! То навіщо тут витрачати стільки ваших дорогоцінних нейронів?.. Пересічним громадянам і так зрозуміло: вас там для того й тримають, щоб ви якомога довше й більше морочили голови простим смертним". 

Ось ми дізнаємося від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що на сьогоднішній день 6,4 млн. домогосподарств отримали від держави субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. А за прогнозами, які раніше озвучував уряд, з нинішнього опалювального сезону субсидій потребують 9 млн. домогосподарств. Віце-прем’єр Павло Розенко заявив, що з підвищенням удвічі мінімальної зарплати чисельність тих, кому досі "світило" отримати субсидію, зменшиться. Власне, це й є тим, що називається "маленькі хитрощі" великих начальників. ЗБІЛЬШИТИ – ЩОБ  ЗМЕНШИТИ!..

Ну, а те, що директор департаменту державної соцдопомоги Віталій Музиченко "не видит в ближайшей перспективе возможности перевода финансирования субсидий для граждан в денежные средства, поскольку для этого не созданы необходимые условия", а також те, що він услід за міністром соцполітики Андрієм Ревою повторює дуже велику "страшилку" нібито (цитую): "Это просто нереально сделать технологически, потому что, даже если спроецировать ситуацию, когда нужно открыть 7 млн. личных счетов для выплаты субсидии — это может растянуться на полгода-год минимум» (кінець цитати), — це свідчить про вперте НЕБАЖАННЯ ВЛАДИ ПРОВЕСТИ МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ.  

Адже міністр Андрій Рева цю "страшилку" озвучив ще кілька місяців тому, але промовчав, коли керівник Ощадбанку України одразу спростував його заяву і сказав, що відкрити індивідуальні спецрахунки для всіх громадян, яким призначені субсидії, можна протягом трьох-чотирьох тижнів. УВАГА: не протягом «півроку, а то й року» – а за місяць! 

Тож не слід, панове, лякати супер-складністю відкриття рахунків! НЕ ХОЧЕТЕ ВИ МОНЕТИЗУВАТИ СУБСИДІЇ! НЕ ХОЧЕТЕ!.. Тож услід за НКРЕ-КП розкажіть краще тепер, що воно таке – "монетизація економії субсидій" – бо  людям, дивлячись на вас, тільки й залишається повторити слова відомого комедійного персонажу, на якого справив сильне враження язикатий «цилюрник» Голохвостий (він же Голохвастов): "Такий розумний, аж страшне!.."

Олег КРАВЧЕНКО,

ветеран праці, член НСЖУ.

 

Kravchenko Oleg
Blogs
Alle Blogs
DER BLOCK DES VERFASSERS
Alle Spalten author
Anträge der USU
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Details Vorschläge unterbreiten
Umfrage
{}