Які бувають хобі та захоплення у літніх людей?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Більшість людей мріє після виходу на пенсію зайнятися улюбленою справою – діти виросли, робота не займає вже так багато часу, побут налагоджений, а душа… душа вимагає чогось нового і незвіданого. Багато хто продовжує займатися тими видами хобі, які захоплювали їх в молоді роки. Але тоді в силу деяких обставин на захоплення не було часу і сил, а тепер же з’явилася маса вільного часу.

А якщо у новоспеченого пенсіонера немає хобі і захоплень? Що тоді робити? Який вид хобі вибрати літній людині?

Тут насамперед необхідно орієнтуватися на свої духовні і фізичні можливості, на свої бажання і потреби.

Існують різні види хобі для пенсіонерів.

Культура і мистецтво.

У галузі культури на перше місце можна поставити читання книг. Читати можна в сільській місцевості та в столичному мегаполісі, взимку і влітку, в громадському транспорті і затишно влаштувавшись вдома на дивані. Провідними факторами є наявність хорошого зору і доступ до літературних джерел.

Можна записатися в бібліотеку і брати книги там, а можна придбати електронну книгу, і викачувати полюбилися твори з Інтернету.

Почесне друге місце можна віддати такого виду хобі, як відвідування музеїв, виставок, картинних галерей, філармонії, концертних залів і театрів. Таке проведення часу підвищує культурний рівень розвитку будь-якої людини, дає відчуття «включеності» в суспільне життя, збагачує духовно.

До хобі можна віднести також і діяльність в громадських організаціях, допомога нужденним, спів у хорі ветеранів.

Третє місце займає колекціонування. Літнім людям подобається збирати посуд, старовинні монети, статуетки, картини, значки, марки, пробки від пивних пляшок, цитати та філософські вислови, гербарій, магніти на холодильник і навіть автографи знаменитостей.

Для жінок прекрасним хобі у всі часи було рукоділля. Можна шити костюми і клаптеві ковдри, в’язати шкарпетки і теплі светри, вишивати подушки і картини. Головне – чергувати пасивні види хобі з активними, періодично вставати, чи не засиджуючи на одному місці.

Одним із сучасних видів хобі є таке захоплення, як Інтернет. Правда, для тих, хто не вміє поводитися з комп’ютером, це вельми проблематично. Але зараз є навчальні курси для користувачів ПК.

Причому в багатьох містах України для пенсіонерів діє система знижок, або ж в спеціалізованих центрах літніх людей навчають комп’ютерній грамоті безкоштовно.

З роботою в Інтернеті тісно переплітається таке захоплення, як фотографія. При вдало вибраному сюжеті й умінні обробляти знімки за допомогою комп’ютерних програм можна досягти приголомшливих результатів.

Цікавим захопленням може стати генеалогія. Можливо, прийшов час дослідити своє коріння? Перегляньте сімейні фотоальбоми, поговоріть із членами сім’ї – вони розкажуть багато цікавого. Не забудьте також покопатися в архівах. Потім заносьте отриману інформацію у базу на комп’ютері або у спеціальний блокнот. І нарешті, найцікавіше – створіть генеалогічне дерево вашої родини. Це стани надзвичайним подарунком для молодшого покоління вашої родини.

Все вищезазначене відноситься до захоплень в галузі культури. Також є види хобі, пов’язані з фізичним навантаженням на організм.

Активні види хобі.

Найпопулярнішим захопленням пенсіонерів є заняття садівництвом. Багатьом подобається весь вільний час проводити на свіжому повітрі, вирощуючи на ділянці фрукти і овочі.

З садівництвом тісно пов’язані збір грибів, ягід, лікарських трав. Для тих, хто не має власної земельної ділянки, ідеально підійде заняття флористикою.

Замріяні натури із задоволенням займуться ловом риби. Ви любите рибалку? Чоловіки літнього віку часто вибирають риболовлю, оскільки це заняття дозволяє їм піти від гамірного міського життя. Всі неприємності пішли, залишилися тільки ви і природа.

Непосидючі, активні і допитливі можуть почати подорожувати.

Як варіант, ви можете почати грати в ігри для розуму. Шахи, покер і різні настільні ігри є прекрасним способом розім’яти мозок. Більшість з них є сімейними іграми, так що це ще один шанс розважати родичів регулярно і весело.

Нехай ваші ноги будуть активні. Ходити кожен день в парку – відмінний спосіб тримати себе здоровим і підтягнутим. Ранкові або вечірні прогулянки дуже корисні для фігури і почуттів. Ви можете комбінувати ходьбу з іншими видами діяльності, такими, як фотографування або полювання за скарбами (участь у різних квест-іграх).

Особливо актуальними для зрілих подружніх пар є танці. Подружній союз – це унікальний шанс для реалізації давньої мрії. Танці – чудовий спосіб зблизитись і відкрити один в одному щось нове. До того ж танці мають оздоровчий ефект.

Ще одна цікава ідея – чому б вам не сходити на курси? Є безліч курсів (у тому числі, безкоштовних), які цікаво розкажуть про архітектуру, приготуванні їжі, скульптуру, мистецтво, акторську майстерність і т.д. Думаємо, кожен може знайти те, що він любить. Просто відвідайте кілька уроків і здивуйте своїх дітей і онуків новою спеціальністю. Або запишіться на майстер-класи акторської майстерності, а потім професійно прочитайте вашим онукам казку. Джерела самовдосконалення нескінченні.

Хтось вирішить вперше стати на лижі, хтось захопиться купанням в ополонці, йогою і пошуками скарбів. Можна навчитися кататися на квадроциклі, показувати фокуси, зайнятися верховою їздою, полюванням і різьбленням по дереву. Вибір захоплень і розваг величезний, тому подорож у світ хобі – вельми приємна справа.

Важливо порівнювати свої бажання і можливості, щоб не піддавати організм сильним навантаженням і стресу. І пам’ятайте – пенсія це не путівка в старість без зворотного квитка! Пенсійний вік – час самопізнання, переоцінки життєвих цінностей і прояви мудрості.

 

Джерело: