12 хоббі, що покращать ваше життя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Хобі – це те, що ми робимо для отримання задоволення у свій вільний час. А чому б не поєднати приємне з корисним? Давайте підберемо собі хобі, яке покращить наше життя.

1. Читання

Напевно, саме очевидне хобі, яке може бути корисним, – читання. При правильному підборі літератури ви не тільки отримаєте задоволення від читання, але і збільшите ваш словниковий запас, змусите мозок фокусуватися і заодно його потренуєте.

До речі, дослідження довели, що читання допомагає зняти стрес, а також сприяє хорошому сну. Читайте перед сном!

2. Садівництво

Якщо у вас є дача або город, вам крупно повезло. З цього хобі можна отримати багато користі. По-перше, перебування на свіжому повітрі – вже плюс. По-друге, це фізичні навантаження, які позитивно впливають на ваш організм. Садівництво знижує ризик розвитку деменції і знижує рівень кортизолу (гормону стресу). І ще один плюс – натуральні овочі та фрукти на столі.

3. Медитація

Кожен з нас повинен медитувати. Багато хто не вважають медитацію хобі, ну а ми вважаємо! Адже ви займаєтеся нею у свій вільний час і отримуєте від неї задоволення. Медитація знижує стрес, знижує артеріальний тиск, зміцнює імунну систему, вчить концентруватися.

4.  Шахи

Шахи допомагають розвивати когнітивні здібності. Під час гри працюють обидві півкулі мозку, активізується як логічне, так і абстрактне мислення, тренується довготривала і оперативна пам’ять.

5. Гра на піаніно

Навчившись грати на піаніно, ви не тільки зможете розважити компанію друзів на вечірці, але і отримаєте безліч додаткових переваг. Гра на цьому музичному інструменті поліпшить координацію рухів і ваші когнітивні здібності. Якщо вірити дослідженням, це хобі підвищує IQ на сім пунктів як у дітей, так і у дорослих.

6. Танці

Танці – це не тільки задоволення. Це до того ж і фізичні навантаження, зниження стресу і підвищення рівня нейромедіатора серотоніна.

7. Командний спорт

Приєднатися до якої-небудь спортивної команди – це відмінний спосіб познайомитися з новими людьми і завести нових друзів. Волейбол – легкий вид спорту для новачка. Ви дуже швидко зможете навчитися непогано грати. Це відмінний спосіб провести час з цікавими людьми, що вже має свої плюси. Учені говорять, що ожиріння небезпечніше, ніж соціальна ізоляція.

8. Бойові мистецтва

Навчання бойовим мистецтвам має для вас реальну цінність. По-перше, ви отримаєте навики самооборони. Мало коли вам знадобиться це в життя. По-друге, бойові мистецтва – це не тільки фізичні вправи і різні прийоми, але й дуже глибока філософія.Вам потрібно буде навчитися зосередженості і дисципліни. Практика допоможе вам розвинути рівновагу, витривалість, координацію і силу, об’єднає ваше тіло і розум.

9. Ведення блогу

Ми не раз писали статті про те,чому вам варто вести блог. Це допомагає організувати думки і при необхідності звільнити голову від усього зайвого. Не просто викинути думки, а записати їх, щоб потім можна було перечитати. Ведення блогу змушує вас задуматися про ваші досягнення і життя в цілому. Після написання статті ви починаєте думати як читач, тобто дивіться на те, що ви написали, з боку. Це допомагає оцінити будь-яку ситуацію неупереджено.

Взагалі, ведення блогу можна поєднати з будь-яким хобі. І навіть заробляти на цьому. Знайдіть собі хобі, почніть описувати в блозі, чому ви обрали саме це заняття, з якими проблемами стикаєтеся, який вибір робите в складній ситуації. У вас знайдуться читачі, яким так само, як і вам, подобається ваше хобі.

10. Онлайн-курси

Знання – сила. Навчаючись чомусь новому, ви стаєте впевненіше в собі. Якщо ви будете вивчати те, що пов’язано з вашою роботою, це може призвести до підвищення на посаді і збільшення зарплати. Зрештою, навчання стимулює роботу вашого мозку.

Навчитися чогось сьогодні дуже просто. Вам не потрібно йти ні на курси, ні в інститут. Просто відкриваєте браузер, знаходите відповідний вам курс і дізнаєтеся нове.

11. Вивчення нової мови, як  хоббі

Чому вивчення нової мови не може бути хобі? Чому б не перечитати улюбленого письменника в оригіналі? Якщо ви знаєте тільки українську/російську мови, то зможете поговорити з 300 мільйонами чоловік. Додавши, наприклад, іспанську мову, ви збільшите цю цифру в три рази. До того ж додаткова іноземна мова буде плюсом у вашому резюме.

12. В’язання

Учені говорять, що в’язання може допомогти тим, хто страждає від депресії або тривожності. Це те саме що медитації: дуже розслабляє. Також в’язання допомагає концентруватися і знижує ризик розвитку деменції. І, звичайно ж, у вашому гардеробі з’являться речі, які ви зробили своїми руками.

Замість телевізора і соціальних мереж присвятіть вільні години якомусь новому хобі. Тоді ви вже точно з користю проведете час.

 

Джерело: