Ініціативи

Оглядаючи пройдений за десятиліття шлях, не можна не помітити, як багато заходів, корисних для пенсіонерів, для всієї країни, ініціювала наша громадська організація. Йдеться не про якісь дрібнички, а про глобальні проблеми, що хвилюють мільйони наших  співвітчизників. 

 

Наприклад, Всеукраїнська асоціація пенсіонерів не могла залишатися осторонь такої проблеми, як нічим не обґрунтоване підвищення цін на ліки та лікарські засоби. Тому ми в різні часи зверталися з відкритими листами і до колишнього Президента України Л.Д. Кучми, і до колишнього Прем’єр-міністра Ю.В.Тимошенко, і влада реагувала на наші звернення.

 

Ескалація цін на ліки в аптеках – це геноцид проти літніх людей!

Адже позбавити їх змоги купувати потрібні медикаменти –

 фактично означає позбавити життя!

Із звернення Ради ВАП до уряду.

 

При цьому ВАП не обмежувалась одним лише написанням та публікацією листів. Залучивши волонтерів у різних регіонах України, ми проводили протягом кількох років моніторинг цін в різних аптеках. Цю роботу ми продовжуємо й тепер.

 

Часто громадянам України доводиться

за неймовірно великі гроші купувати дефіцитні ліки за кордоном,

і Ви, звичайно, розумієте, що 13 мільйонам пенсіонерів це недоступно.

З виступу голови Комітету

Верховної Ради з питань охорони здоров’я

Тетяни Бахтєєвої.

 

Яскравим прикладом захисту прав літніх громадян може служити ініціатива ВАП у підготовці та організації громадського обговорення законопроекту „Про запобігання дискримінації щодо осіб літнього і похилого віку в Україні”, який був підготовлений у 2004 році. Ми провели обговорення цього законопроекту в кількох випусках газети ВАП „50 плюс”, журналу „Наше покоління”, випустили дві брошури з текстом і коментарями до проекту, провели кілька засідань „за круглим столом”, дискусії на телебаченні в Вінниці, Хмельницькому, Одесі, Севастополі. В цьому нам надали допомогу Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Інститут Сталих Спільнот (ISC) в рамках проекту UCAN (Мережа громадянської дії в Україні).

 

Нам вдалося  знайти підтримку парламентаріїв, завдяки чому проект був пролобійований, 01.11.2005 р. зареєстрований під номером 8367  і 4 листопада 2005 р. презентований на пленарному засіданні Верховної Ради. На жаль, відсутність наступності в роботі парламенту різних скликань призвела до того, що вказаний законопроект й досі лежить в архіві Верховної Ради, але ми будемо й надалі добиватися, щоб боротьба з дискримінацією літніх людей отримала нарешті законодавчу підтримку.

 

До речі, важливість та актуальність згаданого законопроекту підкреслив президент Європейського союзу пенсіонерів доктор Бернхард Вормс і рекомендував усім національним асоціаціям пенсіонерів Європи розробити аналогічні законодавчі документи.


„Одним із завдань нашого Союзу пенсіонерів

ми бачимо всемірне роз’яснення як серед політиків,

так і серед широкої громадськості тієї простої істини,

що не використовувати такий величезний інтелектуальний

потенціал, який зосереджено серед літніх людей, –

значить не тільки завдати шкоди розвитку своєї країни,

але й порушити права людини”. 

Бернхард ВОРМС,

президент Європейського союзу пенсіонерів.

 

Курс на омолодження управлінського апарату як у сфері державного управління, так і в сфері виробництва, на наше глибоке переконання, не може бути самоціллю (а тим більше перетворюватись на своєрідні змагання для включення в „Книгу рекордів Гіннесса”, коли дехто починає вихвалятися, що в такому-то міністерстві – наймолодший міністр у державі!). Водночас внаслідок недосконалості законодавчої бази в галузі трудових відносин досить часто ми зустрічаємося з кричущими фактами відлучення енергійних, досвідчених, активних працівників від управління тільки через те, що їм виповнилося 60 або 55 років.

 

Тож коли в 2003 році в ЗМІ з’явилася інформація про заплановане зміщення з посад міністра закордонних справ Анатолія Зленка та голови Київської міської державної адміністрації Олександра Омельченка за віковим цензом, ВАП звернулася до Конституційного суду України з приводу конституційності законодавства щодо обмеження віку перебування на державній службі. На жаль, Конституційний суд відмовився розглядати звернення ВАП, оскільки Асоціація не є суб’єктом права. Але коли через чотири роки до КС звернулися 47  народних депутатів з конституційним поданням  і попросили розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 23 Закону України "Про державну службу", статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", статті 42 Закону України "Про дипломатичну службу", відповідно до яких граничний вік перебування на державній службі, на службі в органах місцевого самоврядування, а також на дипломатичній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок,  Конституційний суд відповів, що вказані положення законодавства не суперечать Конституції.

 

Пенсія – відпочинок, нав’язаний тобі тоді,

коли все, що ти можеш, –  це працювати!

Жорж ЕЛГОЗІ, французський менеджер,

афорист.

 

Як бачимо, виступати проти дискримінації громадян за віковою ознакою – справа надзвичайно складна, і ми сповнені рішучості знайти однодумців (суб’єктів права) не лише для прийняття закону проти дискримінації людей літнього і похилого віку, але й для ініціювання внесення відповідних змін до Конституції України, аби в Основному Законі було чітко прописано: дискримінація громадян за віковою ознакою забороняється.

 

ВАП реагувала на такі негативні явища, як нехтування правами та інтересами споживачів фінансових послуг, передусім пенсіонерів, як необґрунтоване підвищення тарифів на комунальні послуги, як нищення пам’яток історії і культури в столиці України, вирубування парків і скверів. Цим проблемам були присвячені спеціальні випуски газети ВАП „50 плюс” №№ 24 – 26.  Проаналізувавши ситуацію з відведенням земельних ділянок під будівництво в Києві, в тому числі в його історичному центрі, зафіксувавши величезну кількість порушень, корупції та інших зловживань при спорудженні різних об’єктів, не передбачених Генеральним планом, переконавшись у тому, що ця ситуація вийшла з-під контролю державних органів, Рада ВАП надіслала звернення до Президента, парламенту та уряду з пропозицією розглянути питання щодо перенесення столиці України до іншого міста, щоб урятувати древній Київ від шаленого наступу всіляких бізнес-центрів, розважальних закладів, гіпермаркетів та хаотичної забудови.

 

Культура народжується в провінції, вироджується в столицях

і в такій формі повертається до провінції.

Хенрік Ворцель, польський письменник.

 

Принагідно зауважимо, що ініціативи ВАП покликані не лише реагувати на „гарячі проблеми”, але й будити громадську думку.  Скептики були впевнені, що наша пропозиція про перенесення столиці держави не викличе уваги представників влади. Справді, чимало народних депутатів рішуче заперечили проти цього. Але ж кілька відгуків, які ми одержали, були позитивними: нашу ідею підтримали. І ось через рік після її оприлюднення вона отримала своє продовження. Голова Київської обласної державної адміністрації запропонував хоча б частково розвантажити столицю від різних контор, офісів та транспорту, для чого він планує перенести обласний центр з Києва до іншого міста Київщини.

 

Наша асоціація не могла стояти осторонь, коли в державі розпочалася вкрай хаотична й непослідовна кампанія щодо рефінансування та рекапіталізації банків. І це тоді, коли розпочалося безпрецедентне, масове порушення прав споживачів фінансових послуг, коли величезне число вкладників банків не могли отримати свої депозитні вклади, а ті, хто уклав договори на одержання кредитів, постраждали від одностороннього перегляду банками ставок і навіть втрачали придбані за кредити квартири, автомобілі тощо.

 

Банкір – це людина, яка позичить вам парасольку в сонячну погоду,

щоб відібрати її, тільки-но почнеться дощ.

Марк Твен.

 

Ми оперативно розробили свою Програму оздоровлення банківсько-фінансової сфери і свої пропозиції надіслали Президенту, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради України. Суть наших пропозицій була викладена в пресі, в Інтернеті. Оскільки розроблена нами програма має універсальний характер, ми в розпалі світової фінансової кризи надіслали свої пропозиції і закордонним лідерам. Характерно, що, наприклад, з канцелярії канцлера Німеччини Ангели Меркель позитивна відповідь надійшла вже через добу.

 

Всі ми – народ, і уряд – теж.

Отто фон Бісмарк

 

На жаль, від українського керівництва відповіді по суті не надійшло. Але це не примусило нас відмовитись від активного реагування на ті процеси, що зачіпають інтереси мільйонів наших співвітчизників, передусім у соціально-економічній сфері.

 

Активну позицію зайняла Асоціація щодо таких болючих проблем, як неймовірно великий розрив між мінімальним і максимальним розміром пенсій, як намір влади різко підвищити пенсійний вік в Україні, позбавити пенсій працюючих пенсіонерів та інших проявів соціальної несправедливості. В цьому плані слід  відзначити, що відповідні пропозиції ВАП отримали схвалення учасників Міжнародної конференції з пенсійної реформи, що відбулася 28 – 29 квітня 2010 року в Києві.

загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?