загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Здорове харчування навесні — як відновити сили після зими

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Яким має бути харчування навесні, щоб організм зміг без зусиль подолати наслідки перенесених за зиму захворювань, а також нестачу вітамінів і сонячного світла?

Сезонне харчування — це збалансоване харчування з урахуванням природних ритмів, що здатне закласти фундамент гарного самопочуття, настрою і, головне, здорового способу життя.

Багато хто з нас питається: «Як потрібно харчуватися навесні, щоб відновити сили після зими?». Найкращим варіантом є збалансоване поєднання певних продуктів, відповідно до того чи іншого сезону.

У попередніх статтях ми вже розповідали про основні принципи здорового харчування в осінній і зимовий час. Кожен сезон має свої особливості, і не є винятком і весна.

Але перш за все, щоб ваш організм був у стані заповнити нестачу вітамінів, травна система повинна бути здоровою. Якщо у вас є проблеми з кишечником і шлунком, для початку ви можете оздоровити їх, без використання ліків. Більш детально читайте в статті «Як оздоровити кишечник без ліків».

Отже, які основні принципи здорового харчування навесні? За східною медициною, навесні добре функціонують печінка та жовчний міхур. У зв’язку з цим, основний смак їжі цього сезону — кислий, дозволяється — солоний; нейтральними є гіркий і солодкий, небажаний смак — гострий.

Оскільки навесні найбільш активні жовчний міхур і печінка, в раціоні повинні переважати продукти з кислим смаком: квашена капуста, цитрусові, журавлина, кислі гранати, кисломолочні продукти (кефір, сир, кисле молоко), щі.

В меню здорового харчування навесні переважає кислий, а доповнює його — солоний смак. Навесні можна вживати продукти з меню зимового харчування, але в меншій кількості. Гірку і солодку їжу, що належить до категорії нейтрального смаку, рекомендується включати в раціон у мінімальній кількості.

Продукти гострого смаку (дичину, гострі приправи і соуси) краще не вживати навесні. З м’яса можна вибрати курку, індичку, качку, а також печінку (яловичу, курячу, свинячу).

Із злаків у весняний раціон можна включити продукти з пшениці та жита, а також випічку та макарони. Крім цього, горіхи і насіння, що містять велику кількість цінних речовин, будуть відмінним доповненням до весняного раціону.

Період кінця березня — кінця квітня найкращим чином підходить для рослинної їжі: овочі, фрукти, фруктові салати або овочеві супи — на ваш вибір.

Аліна Танько

До списку новин