загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дихальна гімнастика Бутейко

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Дихальна гімнастика Бутейко

https://youtu.be/NTQ7eBjkCIc

 

Дихання - це основа нашого життя, саме тому дуже багато оздоровчі системи будуються на принципах правильного дихання. Важливість правильного дихання для здоров'я давно доведена сотнями досліджень і спостережень. При захворюваннях з боку органів дихання, порушується нормальне насичення крові киснем, а без його участі неможливо проведення будь-яких метаболічних реакцій. Це може призвести до цілого ряду захворювань, перш за все, страждають легені, серцево-судинна система, а потім можуть бути спровоковані захворювання інших органів і систем.

Дихальна гімнастика Бутейко - система оздоровлення організму, спрямована на обмеження глибокого дихання або «метод вольової ліквідації глибокого дихання (ВЛГД)» - за словами самого К.П. Бутейко.

Цей метод розроблений вченим в 1952 році і з тих пір успішно застосовується для лікування бронхіальної астми, алергічних захворювань та інших хвороб органів дихання.

Причина розвитку захворювань, на його думку, в альвеолярної гіпервентиляції - тобто, при глибоких вдихів, кількість кисню, одержуваного людиною, не збільшується, а ось вуглекислого газу, стає менше. І його недолік веде до появи близько 90 захворювань. Одним з підтверджень цієї теорії служить той факт, що об'єм легенів здорової людини -5 л, а хворого на бронхіальну астму - близько 10-15 л.

Дихальна гімнастика по Бутейко може допомогти при таких захворюваннях як:

• бронхіальна астма; • астматичний бронхіт; • емфізема легенів; • пневмосклероз; • пневмонія; • стенокардія; • гіпертензія; • порушення мозкового кровообігу; • алергічних захворюваннях.

На думку Бутейка, причиною розвитку цих патологічних станів, стає гіпервентиляція, що викликає недолік СО2 в крові. Це відбувається через підвищення тонусу гладкої мускулатури, спазму дихальних шляхів і порушення тканинного дихання.

Щоб наситити кров вуглекислим газом, якого дуже мало в навколишньому повітрі, потрібно регулювати своє дихання, роблячи його поверхневим, а паузи між вдихами - більш тривалими.

Метод Бутейко - дихальна гімнастика, мета якої навчити людину керувати своїм диханням і позбутися від гіпервентиляції легенів.

Принцип правильного дихання простий - потрібно робити неглибокий поверхневий вдих, протягом 2-3 секунд, потім видих 3-4 секунди і постаратися збільшити паузу між вдихами. У цей час організм людини відпочиває, також для стимуляції трійчастого нерва, під час пауз, потрібно дивитися вгору і не лякатися виникає почуття нестачі повітря.

Почавши займатися по подібній системі, потрібно бути готовим до неприємних відчуттів, що виникають на перших етапах вправ. Може з'явитися страх, відраза до вправ, загострення хвороб і почуття болю, також можливі такі симптоми, як погіршення апетиту, почастішання дихання і напади нестачі повітря. Головне - не припиняти займатися і тоді, через деякий час, почнеться одужання, і пройдуть неприємні відчуття.

Переваги дихальної гімнастики по Бутейко, це можливість виконувати вправи де і коли завгодно: вдома, на прогулянці, на роботі або в транспорті, крім того, вона досить проста і підходить для всіх вікових груп, починаючи від дітей з 4-х років і закінчуючи людьми , самого похилого віку.

Дихальні вправи по Бутейко

Дихальна гімнастика Бутейко - вправи можна проводити в будь-який час, але краще відвести для занять певні години і щодня займатися певний час.

1 вправа - потрібно постаратися затримати дихання, до появи відчуття браку повітря і як можна довше залишатися в цьому стані, роблячи дрібні неглибокі вдихи. При появі бажання зробити глибокий вдих - почати вправу заново.

2 вправа - затримка дихання при ходьбі - затримати дихання і ходити по кімнаті, до відчуття нестачі повітря, потім подихати і повторити вправу знову.

3 вправа - поверхнево дихати протягом 3 хвилин, поступово збільшуючи час до 10 хвилин.

Вправи потрібно намагатися проводити якомога частіше, не рідше 3 - 4 разів на день, мета таких занять - домогтися звички до поверхневому диханню і паузи між вдихами в 50-60 секунд.

До списку новин