Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як продовжити термін служби акумулятора

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Як продовжити термін служби акумулятора

Вважається, що сучасний автомобільний акумулятор може прослужити 4-5 років, практично не вимагаючи особливого догляду.

Насправді цей термін може бути помітно знижений або продовжений, враховуючи умови експлуатації автомобіля. Звичайно, будь-якому автовласникові хочеться, щоб акумулятор його автомобіля «прожив» як можна довше, особливо якщо врахувати високу вартість нової акумуляторної батареї. Якими способами можна продовжити термін її служби?

Враховуючи те, що більшість сучасних акумуляторів, що використовуються в автомобілях, є такими, що обслуговуються або необслуговуються, то розповідати, як вимірювати щільність електроліту або додавати дистильовану воду в акумулятор, немає сенсу. Простіше всього один раз у півроку звернутися в сервісний центр, де його обслужать, тобто дольют воду, перевіряють щільність електроліту, проведуть вимірювання напруги і сили струму. Якщо на автомобілі встановлений акумулятор, що обслуговується, то мінімальний догляд, який для нього буде потрібний, ви зможете проводити самостійно у себе в гаражі, в інших випадках, необхідно звернутися на СТО, де проводиться обслуговування автомобільних акумуляторів.

Є кілька нескладних правил, які дадуть відповіді на запитання, як продовжити термін служби акумулятора

1. Не використовуйте розряджений акумулятор, особливо взимку. Слід враховувати те, що в зимовий період навантаження на акумуляторну батарею збільшується, в силу того, що підвищується витрата енергії на обігрів дзеркал, доводиться тривалий час користуватися фарами, ускладнюється запуск двигуна при низьких температурах і т. д. При цьому акумулятор не завжди встигає повністю зарядиться, особливо під час коротких поїздок по місту. Тому є сенс перед постановкою машини на ніч в гараж, відключити всіх споживачіх електроенергії, і дати можливість, трохи попрацювати двигуну, щоб генератор встиг зарядити акумулятор.

2. Постарайтеся максимально полегшити запуск двигуна при низьких температурах. Безперервна робота стартера при запуску двигуна не повинна перевищувати 10-15 секунд. Якщо запуск не вдався з першої спроби, то перед наступною спробою потрібно зробити хвилинну паузу. Безпосередньо перед запуском бажано «розігріти» акумуляторну батарею, включивши на 10-15 секунд дальнє світло фар. Під час запуску мотора повністю натисніть педаль зчеплення, щоб роз'єднати двигун і КПП, таким чином, позбавивши стартер від необхідності провертати шестерні КПП у згуслій на морозі оливі.

3. Регулярно чистіть клеми акумулятора і перевіряйте його кріплення. Також стежте за чистотою корпусу акумулятора. Від потьоків електроліту його можна почистити, протерши ганчіркою, змоченою в слабкому розчині нашатирного спирту або питної соди. Прочищайте вентиляційні отвори. Для очищення клем можна купити спеціальний засіб, або хоча б просто протирайте їх ганчіркою. Стежте, щоб акумулятор був надійно закріплений на автомобілі. Враховуйте, що акумулятори дуже погано переносять вібрацію, саме вібрація є однією з основних причин передчасно го виходу з ладу акумулятора, так як вона призводить до осипання активної маси з пластин акумулятора.

4. Заряджайте акумулятор. Акумулятор погано переносить розряджений стан, чим довше він розряджений, тим інтенсивніше руйнуються пластини. Для зарядки акумулятора користуйтеся спеціальними зарядними пристроями. Зарядний струм повинен становити максимум 1/10 номінальної ємності акумулятора, наприклад, для акумулятора ємністю 55 А/год максимальний струм зарядки складе 5,5 А, а повний заряд буде тривати 10 годин. Взимку проводити таку додаткову зарядку потрібно один раз в 2 місяці, а влітку один раз в 4 місяці. Дотримуйтесь заходів безпеки під час зарядки акумулятора, не паліть і не користуйтеся поруч з ним відкритим полум'ям, тому що під час процесу зарядки з електроліту акумулятора активно виділяється гримучий газ.

Зарядка автомобільного акумулятора

Правильна зарядка автомобільного акумулятора важливий момент для продовження її терміну служби. Перед тим, як підключити АКБ до зарядного пристрою варто пам'ятати ряд правил і порад.

Якщо акумулятор принесений з морозу, обов'язково необхідно дочекатися моменту його відтавання. Перед зарядкою, необхідно відвернути пробки і перевірити рівень електроліту, за необхідності додати дистильованої води і залишити пробки відкритими, щоб заряджаючись, частки пари могли безперешкодно виходити з АКБ. Виходячи з цього, слід, заряджати акумулятор необхідно в провітрюваному приміщенні, щоб не надихатися парів лугу.

Дуже важливий момент, на якому можна «поплатитися» за неуважність навіть досвідченому водієві, це дотримання полюсности при підключенні зарядного пристрою до аккуму, в іншому випадку, він може вийти з ладу. Перевірте після зарядки АКБ щільність у кожній з комірок, і якщо хоча б в одній з них різниця в щільності буде на 0,05 г/см, то такий акумулятор варто замінити, він не справний.

До списку новин