загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

21 липня - день Прокопа, коли треба шукати чорниці і комах

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Саме на Прокопа у давнину починалися жнива.
21 липня відзначається день пам'яті Святого Прокопа, який народився в Єрусалимі за часів правління імператора Діоклетіана, який займався переслідуванням прихильників християнської віри.

Батько Прокопа (Прокопія) був християнином, але рано помер, а тому Прокопія виховувала мати, яка була язичницею. Отримавши прекрасну освіту, він став служити імператору і швидко просуватися по службі. Коли почалися гоніння на християн, то Прокопія відправили в Олександрію для того, щоб вбивати послідовників вчення Ісуса. Однак у дорозі сталося диво: він побачив розп'яття і почув голос Ісуса Христа, після чого став послідовником його вчення. Мати, дізнавшись про це, вирішила сама прийти до імператора і поскаржитися на те, що її син зрадив язичницьких богів. Після цього Прокопія заарештували і кинули до в'язниці.

Згідно з повір'ям, вночі в темницю до Прокопа явився сам Ісус, хрестив в'язня і дав йому нове ім'я - тоді замість Неания його і стали кликати Прокопієм. Після цього Прокопій зазнав великої кількості тортур, під час яких його змушували відректися від своєї віри. Зрештою, імператор зрозумів, що ніяк не зможе вплинути на Прокопа, і стратив його.

Прокопа називали Жатвенником, оскільки з цього часу починали жати жито. Перед роботою, 21 липня, прийнято було служити молебень, а потім - накривати столи з багатим частуванням. Вимовляли 21 липня різні замовляння, які були спрямовані не тільки на успішну роботу, але і на те, щоб, наприклад, спина не боліла, оси не жалили і т. д.

Люди в цей час протягом усього дня знаходяться в полях, оскільки проводиться прибирання жита. Прийнято було зав'язувати перший стислий 21 липня сніп. Його перев'язували рушником і зберігали в передньому кутку хати до свята Покрови Богородиці, після чого згодовували худобі, вважаючи, що корови і кози в цьому випадку взимку більш охоче будуть їсти підготовлений для них корм.

Селяни вірили в те, що саме 21 липня на полях можна зустріти комаху-шкідника, який звивається в клубок і катається по землі. Якщо людині під ноги попадеться цей клубок, то це віщує благополучний рік. Тому була поширена традиція вирушати в цей день на пошуки комахи.

Починали 21 липня збирати чорницю, але це вважалося справою складною, оскільки дуже вже комарі заважали. Саму чорницю вважали ягодою, яка володіє чудовими властивостями, і сучасна медицина це підтверджує. Так, особливо корисна чорниця при порушеннях зору, ревматизмі, хворобах травлення, подагрі і т. д. Крім того, до 21 липня з'являються грузді, за якими відправляються в ліс.
Також у цей день відзначається свято Казанської ікони Божої Матері. У народі говорили: «Хто на Казанську одружиться, щасливий буде», тому в цей час справлялось багато весіль. По цьому дню судили про найближчу зиму: «Що Казанська покаже, те й зима скаже». З 21 липня починається найсильніша спека.
Пасічники до Прокопа збирали бджолині рої, однак після цього дня з них намагалися не створювати нових сімей, бо тоді бджоли не встигали запастися на зиму медом.

Що ж до погоди, то якщо день Прокопа був дощовим, люди боялися, що хліб у копах може прорости, бо дощі 21 липня віщували негожі дні.

 

Джерело:
До списку новин