загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як жити з новими тарифами і платити "по-старому": суму в платіжках можна знизити на 70%

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Державна програма дозволяє компенсувати до 70% вартості нових вікон, але зараз грошей немає.
Кабінет міністрів України планує виділити на "теплі" кредити 793 млн грн. За ці гроші сотні тисяч сімей зможуть утеплити стіни, замінити вікна і встановити негазові котли. Держава "погасить" від 30 до 70% кредиту, решту коштів можна виплачувати частинами протягом трьох років. У той час як в уряді агітують впроваджувати заходи щодо енергоефективності, в банках кажуть: гроші закінчилися. Чи вплинуть "теплі кредити" на суму в платіжках, чи реально взяти борг у банку, і як ще можна економити на "комуналці"?
Утепливши свій будинок, за "комуналку" можна платити менше
Вже через кілька місяців українцям прийдуть рахунки за опалення, яке в багатьох містах подорожчало в кілька разів. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко пояснює, українські сім'ї витрачають в 5 разів більше енергоресурсів, ніж жителі Західної Європи. Щоб платити менше, впевнений чиновник, потрібно утеплювати будинки, міняти вікна, встановлювати лічильники. На ці цілі можна взяти спеціальний "теплий кредит" - держава допоможе погасити борг.
"Ми два місяці тому поміняли два вікна в будинку – в холодній кімнаті. Кредит оформили на три роки. Пішли до підприємця, який встановлює вікна – він у нас вдома зробив заміри, порахував, скільки це буде коштувати, і дав нам цей кошторис. вийшло на 5 тисяч гривень. Ми оформили кредит на три роки, через два тижні держава погасила 3,5 тисячі, ще 1,5 тисячі заплатили самі. Тобто 500 гривень потрібно було віддати в банк при оформленні кредиту (це 10%), і ось ще тисячу ми заплатили на третьому тижні", – розповідає мешканка Херсонської області Олена.
"Ми оформили кредит на три роки, через два тижні держава погасила 3,5 тисячі, ще 1,5 тисячі заплатили самі", - розповідає Олена.
Будь-яка українська сім'я (або ОСББ) може звернутися в один з трьох банків ("Ощадбанк", "Укрексімбанк" або "Укргазбанк") з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності. За підрахунками уряду, "теплими кредитами" вже скористалися 480 тисяч сімей. 70% кредиту компенсує тим, хто оформив субсидію і 30% тим, кому субсидія не призначається. Максимальна сума, яку може компенсувати держава, - 14 тисяч гривень.
Експерт з енергоефективності Анна Шумейко пояснює, 33% тепла втрачається через погану теплоізоляцію стін. Утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни пінопластом коштує приблизно 300 гривень. Мінімальна площа утеплення - 20 квадратних метрів - обійдеться в 6 тисяч гривень. Згідно з програмою "Теплий дім", тим, у кого оформлена субсидія, доведеться заплатити 1800 гривень, іншим - 4200 гривень. Утепливши стіни і замінивши вікна, можна зберегти 50% тепла.
Правда, заощаджувати на цьому можна буде тільки в тому випадку, якщо в будинку встановлений тепловий лічильник. Тепловий лічильник разом з установкою обійдеться приблизно в 4000-4500 гривень. У столиці компанія "Київенерго" встановлює такі лічильники на багатоквартирний будинок безкоштовно, а ось для того, щоб поставити лічильник у власну квартиру (якщо дозволяють технічні умови) доведеться заплатити самому. Крім лічильника необхідно встановити регулятор на радіатор, це дозволить контролювати споживання тепла, а значить і суму в платіжках.
"Ми за весь холодний період всього 1 Гкал тепла використовували. Живемо в новому житловому комплексі, в квартирі стоїть лічильник на тепло, на радіаторі регулятор тепла. Будинок теплий, тому ми іноді взагалі вимикали опалення. Квартира однокімнатна, в місяць виходило трохи більше 100 гривень", - розповідає киянам Антон Кириченко.

Підводні камені "теплих кредитів"
"Надання" теплих "кредитів тимчасово призупинено в зв'язку з вичерпаним обсягом бюджетних коштів", - йдеться на офіційному сайті "Ощадбанку". На "гарячій лінії" банку пояснили: гроші, які виділила держава, закінчилися, а нові кошти не надходять. З 6 липня "теплі кредити" в банку не дають.
У державному "Укрексімбанку" кажуть: "Грошей у бюджеті немає, але ми чекаємо". Коли саме відновлять кредитування - невідомо. У прес-службі міністерства регіонального розвитку та будівництва поясніяют, що додаткові кошти на "теплі кредити" в цьому році виділити планують, на даний момент відповідне рішення перебуває на узгодженні в Міністерстві фінансів. Гроші, які вже виділили на кредити - закінчилися.
До речі, проблеми з отриманням кредитів виникали ще до того, як гроші закінчилися. Так, українцям, які мають кредитну карту в іншому банку, можуть відмовити у видачі "теплого" боргу.
"У мене офіційний дохід мінімальний – роботодавець доплачує частину в конверті. Хотіла оформити кредит в "Ощадбанку" на вікна. Все зробила, як годиться. Принесла їм довідку про субсидії, довідку з місця роботи. Через два тижні мені сказали, що мені кредит дати не можуть до тих пір, поки я не закрию кредитку в іншому банку. Але насправді у мене там не кредит, а кредитна картка з лімітом! Мені сказали, що перевірили мене в якійсь системі і прийняли рішення, не давати "теплий кредит", поки та картка не буде закрита!", – розповідає мешканка Дніпропетровської області Ірина. У банку пояснили – в кредиті дійсно можуть відмовити в тому випадку, якщо у менеджерів є сумніви, чи зможе боржник повернути кошти.

Енергозберігаючі лампочки допоможуть на третину скоротити споживанняелектрики, каже експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження. Компактна люмінесцентна лампа потужністю 23-27 Втдає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 100 Вт.

Також експерти радять:
Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того, щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце - подалі від плити і вікна.
Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення - не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.
При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності марнується. Прання при температурі 30 ° С замість звичних 40 ° С дозволяє заощадити 40% енергії.
За словами Анни Шумейко, за місяць сотні літрів води йде "даремно". Уже зараз кожна сім'я може почати економити воду, використовую кілька простих порад.
Встановити ричагові крани. Ричагові крани замість системи з двох вентилів і рукоятки дозволяють моментально відключати подачу води. Завдяки цьому, як каже Ганна Шумейко, за рік можна заощадити до 300 гривень.
Поміняти або "модернізувати" зливний бачок. Експерти також радять поміняти зливний бачок в туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку - це допоможе зменшити обсяг води в бачку.
Нова пральна машинка. Пральна машина з класом енергоспоживання А + і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, оскільки це збільшує споживання електрики.
Мити посуд не в проточній воді і берегти воду. Для економії води також варто встановити насадки для душу і змішувачі з низькою витратою або розпилювачі на змішувач. Крім цього, багато хто, як показують соцопитування, забуває вимикати воду під час чищення зубів.
Приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом 5 хвилин, витрачається максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.

Олександр Литвин

 

Джерело:
До списку новин