загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсії матерям дітей-інвалідів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За яких умов мати дитини інваліда може вийти на пенсію достроково?

Згідно з п. 3 Заключних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, та матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому інвалідами з дитинства є також діти-інваліди у віці до 16 років.

Таким чином, для дострокового виходу на пенсію матері дитини-інваліда обов'язковими умовами є:

- вік матері - не менше 50 років;

- страховий стаж матері - не менше 15 років;

- дитина щонайменше до 6 років виховувалася в сім'ї;

- дитина має статус дитини-інваліда або інваліда з дитинства.

Які документи необхідні для призначення пенсії матері дитини-інваліда?

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при призначенні пенсій матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку - на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини. У разі смерті дитини подається свідоцтво про смерть.

Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.

Чи призначають дострокову пенсію батькам дітей-інвалідів?

Так, батькам дітей-інвалідів дострокову пенсію можуть призначити або на вибір матері (тоді вона сама відмовляється від дострокової пенсії), або за відсутності матері. Дострокову пенсію батькові призначають після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 20 років.

 

Джерело:
До списку новин