Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Християнська молитва на Святий вечір

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Відзначення свята Різдва Христового нагадує, що через Ісуса Христа до людей прийшов Бог. У Навечір’я Різдва ми в особливий спосіб єднаємося з тими, хто не може з нами сісти разом до спільної вечері. 

Найстарший господар брав ложкою кутю й промовляв молитву за покійних дідів і батьків, запрошуючи їх на вечерю. Для них та відсутніх членів родини на столі спеціально ставили ложки і тарілки (з них ніхто не їв і туди насипали куті). В деяких районах зберігся звичай підкидати ложку куті до стелі, приказуючи, щоб Бог послав багато приплоду в господарстві. Потім господар  виголошував молитву за сущих членів родини.  Страви споживали зі спільних мисок.

Християнська молитва на Святий вечір

Голова сім'ї: В ім'я Отця, і Сина і Святого Духа.

Всі відповідають: Амінь.

Запалюється вігілійна свічка .

Голова: Світло Христа.

Всі: Богу подяка.

В микається світло на ялинці:

Голова: Христос ся рождає.

Всі: Славімо Його.

Голова: У цей урочистий момент ми славимо Бога, Отця нашого, за святу ніч, якої Його Син, Ісус Христос народився від Діви Марії. Стараймося вслухатись і пережити подію, яка описана у святій Євангелії від св. Луки.

Читається фрагмент із Нового Завіту ( Лука 2,1 – 14 ).

Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю землю. Перепис цей, перший, відбувся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, — кожний у своє місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.

Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з'явився і слава Господня їх осіяла й великий страх огорнув їх. Ангел же сказав їм: “Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах”. І вмить пристала до ангела велика сила небесного війська, що хвалила Бога й промовляла: “Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання”.

Після читання Євангелія голова сім'ї продовжує:

- Сьогодні святкуємо прихід на землю Спасителя. Ісус став людиною, щоб нас поєднати з Отцем та з усіма людьми. Помолимось за тих, кого хочемо в цей вечір пригадати та бажати їм добра.

Молитва сім'ї

Голова: Боже, Отче наш, в цю урочисту годину прославляємо Тебе і дякуємо Тобі за ніч, в котру послав нам свого Сина, Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя. Просимо Тебе, дай усім людям і народам дару любові , згоди і життя у мирі:

Далі кожне прохання почерзі читають діти.

- При народжені Ісуса ангели свіщали людям мир. Обдаруй Твоїм миром нас, тут зібраних біля вігілійного стола , а також наших сусідів, друзів та знайомих . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Всіх людей покинутих, самотніх, хворих та бідних потіш і зміцни Твоєю Доброю Новиною про спасіння . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Просимо за наших померлих, братів і сестер, обдаруй іх світлом та щастям перебування у вічності Твоєї слави . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Вчини, щоб кожна родина через Ісуса народженого з Діви і за справою Св. Духа ставалася правдивим домом життя і любові для наступних поколінь . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

Всі промовляють «Отче наш…» тримаючи один одного за руки.

З'єднані в любові, молімося спільно так , як нас навчив Ісус Христос: “Отче наш...”

Також за посередництвом Марії, Матері Ісуса, довірмо наші сім'ї, друзів, сусідів, самотніх та хворих Богові: “Радуйся Маріє...”

Голова сім'ї продовжує:

     Молімося: Боже, Ти вчинив так, що ця свята ніч засяяла світлом Твого Сина: вчини, щоб в нашому повсякденному житі, ми були осяяні світлом Твого сяйва. Обдаруй нас усіх миром, щоб ми разом прославляли Твою батьківську доброту. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Якщо в родині є традиція ділитися оплатком (спеціально освяченим білим хлібом), кожний бере оплаток. На початку батько всіх вітає і ділиться оплатком з матір'ю і другими членами родини. Під час вечері не можна включати телевізор, а також не може бути жодних алкогольних напоїв.

Голова сім'ї бере посудину з оплатком і мовить:

    Найцінішим даром Бога для нас є Ісус Христос, даром Його отримали, і Його даром хочу кожному дати. Тільки Він – як той хліб – оплаток – є хлібом, який дає правдиве життя, життя вічне.

Всі: Амінь.

    Потім подає кожному від найстаршого, після чого наступає ділення оплатком і складання побажань.

Молитва перед їжею:

Поблагослови Господи Боже нас і ці дари, які з твоєї доброти будемо споживати. Навчи нас ділитися хлібом та добром з кожною людиною. Через Христа Господа нашого.

Всі: Амінь.

Молитва після їжі:

Дякуємо Тобі, Господи Боже за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа Господа нашого.

Всі: Амінь.

“ Даремно Христос народився у яслах,

якщо Він не народився у ТВОМУ серці...”

 

Джерело:
До списку новин