Християнська молитва на Святий вечір

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Відзначення свята Різдва Христового нагадує, що через Ісуса Христа до людей прийшов Бог. У Навечір’я Різдва ми в особливий спосіб єднаємося з тими, хто не може з нами сісти разом до спільної вечері. 

Найстарший господар брав ложкою кутю й промовляв молитву за покійних дідів і батьків, запрошуючи їх на вечерю. Для них та відсутніх членів родини на столі спеціально ставили ложки і тарілки (з них ніхто не їв і туди насипали куті). В деяких районах зберігся звичай підкидати ложку куті до стелі, приказуючи, щоб Бог послав багато приплоду в господарстві. Потім господар  виголошував молитву за сущих членів родини.  Страви споживали зі спільних мисок.

Християнська молитва на Святий вечір

Голова сім'ї: В ім'я Отця, і Сина і Святого Духа.

Всі відповідають: Амінь.

Запалюється вігілійна свічка .

Голова: Світло Христа.

Всі: Богу подяка.

В микається світло на ялинці:

Голова: Христос ся рождає.

Всі: Славімо Його.

Голова: У цей урочистий момент ми славимо Бога, Отця нашого, за святу ніч, якої Його Син, Ісус Христос народився від Діви Марії. Стараймося вслухатись і пережити подію, яка описана у святій Євангелії від св. Луки.

Читається фрагмент із Нового Завіту ( Лука 2,1 – 14 ).

Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю землю. Перепис цей, перший, відбувся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, — кожний у своє місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.

Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з'явився і слава Господня їх осіяла й великий страх огорнув їх. Ангел же сказав їм: “Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах”. І вмить пристала до ангела велика сила небесного війська, що хвалила Бога й промовляла: “Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання”.

Після читання Євангелія голова сім'ї продовжує:

- Сьогодні святкуємо прихід на землю Спасителя. Ісус став людиною, щоб нас поєднати з Отцем та з усіма людьми. Помолимось за тих, кого хочемо в цей вечір пригадати та бажати їм добра.

Молитва сім'ї

Голова: Боже, Отче наш, в цю урочисту годину прославляємо Тебе і дякуємо Тобі за ніч, в котру послав нам свого Сина, Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя. Просимо Тебе, дай усім людям і народам дару любові , згоди і життя у мирі:

Далі кожне прохання почерзі читають діти.

- При народжені Ісуса ангели свіщали людям мир. Обдаруй Твоїм миром нас, тут зібраних біля вігілійного стола , а також наших сусідів, друзів та знайомих . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Всіх людей покинутих, самотніх, хворих та бідних потіш і зміцни Твоєю Доброю Новиною про спасіння . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Просимо за наших померлих, братів і сестер, обдаруй іх світлом та щастям перебування у вічності Твоєї слави . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

- Вчини, щоб кожна родина через Ісуса народженого з Діви і за справою Св. Духа ставалася правдивим домом життя і любові для наступних поколінь . Тебе просимо!

Всі: Вислухай нас Господи!

Всі промовляють «Отче наш…» тримаючи один одного за руки.

З'єднані в любові, молімося спільно так , як нас навчив Ісус Христос: “Отче наш...”

Також за посередництвом Марії, Матері Ісуса, довірмо наші сім'ї, друзів, сусідів, самотніх та хворих Богові: “Радуйся Маріє...”

Голова сім'ї продовжує:

     Молімося: Боже, Ти вчинив так, що ця свята ніч засяяла світлом Твого Сина: вчини, щоб в нашому повсякденному житі, ми були осяяні світлом Твого сяйва. Обдаруй нас усіх миром, щоб ми разом прославляли Твою батьківську доброту. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Якщо в родині є традиція ділитися оплатком (спеціально освяченим білим хлібом), кожний бере оплаток. На початку батько всіх вітає і ділиться оплатком з матір'ю і другими членами родини. Під час вечері не можна включати телевізор, а також не може бути жодних алкогольних напоїв.

Голова сім'ї бере посудину з оплатком і мовить:

    Найцінішим даром Бога для нас є Ісус Христос, даром Його отримали, і Його даром хочу кожному дати. Тільки Він – як той хліб – оплаток – є хлібом, який дає правдиве життя, життя вічне.

Всі: Амінь.

    Потім подає кожному від найстаршого, після чого наступає ділення оплатком і складання побажань.

Молитва перед їжею:

Поблагослови Господи Боже нас і ці дари, які з твоєї доброти будемо споживати. Навчи нас ділитися хлібом та добром з кожною людиною. Через Христа Господа нашого.

Всі: Амінь.

Молитва після їжі:

Дякуємо Тобі, Господи Боже за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа Господа нашого.

Всі: Амінь.

“ Даремно Христос народився у яслах,

якщо Він не народився у ТВОМУ серці...”

 

Джерело:
До списку новин