Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Коли українцям чекати на чергове подорожчання продуктів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Починаючи з лютого українцям слід готуватися до нового витка зростання інфляції разом з різким подорожчанням продуктів.

Про це заявив керівник компанії MPP Consulting Павло Мельник.
При цьому, за його словами, січень буде спокійним. Інфляція в цьому місяці буде мінімальною, оскільки на початку року багато вихідних і життя країни завмирає.

Водночас, на думку інших експертів, у першому кварталі 2017-го зростання цін буде незначним – 2 - 6%.

Як уточнив керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, незважаючи на те, що споживча інфляція виявиться менше 10%, вона може бути відносно високою.

"Основними драйверами зростання цін стане підвищення соцстандартів з січня 2017 року, а також подорожчання енергоносіїв і сезонний фактор зростання деяких продуктів", - підкреслив він.

ПРОГНОЗИ НА РІК. У експертів різне бачення цінової ситуації в році, що настав. Так, незалежний економіст Іван Нікітченко згоден з офіційними прогнозами того, що інфляція сповільниться до 8-10% за рік. Її підштовхуватимуть два чинники: зростання цін на нафту в світі і нове підвищення акцизів з січня у нас, вплив яких проявиться в найближчі півроку. "А ось підвищення податкового навантаження на малий бізнес (зростання мінзарплати і відрахувань з них до Пенсфонду. – Авт.) матиме вплив на ціни, але незначне, бо великі торгмережі, через які продається велика частина продуктів харчування, працюють на загальній, а не спрощеній системі оподаткування, і зарплати там легальні і вищі за мінімум", – аналізує Нікітченко.

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко ж підрахував, що ціни на продукти піднімуться на 30-40% за півроку через підвищення мінзарплати, дизпалива (воно вже подорожчало на 1 грн/л за рахунок зростання акцизу з 1 січня. – Авт.), витрат підприємців на касові апарати, що стали обов'язковими. "Це, швидше за все, почнеться ближче до травня. Найбільше подорожчають продукти щоденного попиту: хліб, молоко, масло, оскільки транспортні витрати збільшаться на 10% і потягнуть за весь ланцюжок, – говорить Охріменко. – Овочі і фрукти чекає лише сезонне зростання цін на 10-15%, а вартість свіжого м'яса стримає невисока купівельна спроможність. З цієї ж причини не набагато подорожчають м'ясопродукти нижнього цінового сегменту, зате дорогі ковбаси та інші делікатеси можуть стати мало кому доступними".

 

Джерело:
До списку новин