загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як будуть лікувати українців після медичної реформи: Основні нововведення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

"У січні буде затверджений стандарт, де буде чітко прописано, що входить в стандарт допомоги, який забезпечується державними тарифами. Інформація буде доступна в інтернеті. Кожен пацієнт зможе ознайомитися самостійно, або йому розповість лікар", - зазначила в. о. міністра Уляна Супрун.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли про основні нововведення, які чекають на українців після проведення медичної реформи.

Водночас, як все це працюватиме, попри пояснення заступників міністра і самої Уляни Супрун, не до кінця зрозуміло. Тому не дивно, що й запитань у всіх чимало.

Що головне у вашій реформі? Зменшити витратні статті в бюджеті?

Головна мета наших реформ – забезпечення рівного доступу до якісних медичних послуг кожному українцю. Наші зусилля спрямовані на те, щоб пацієнти отримували необхідне лікування і профілактику, щоб уникнути хвороб у майбутньому.

Ми не зменшуємо видаткові статті. Навпаки витрати з держбюджету на сферу охорони здоров'я ростуть. У 2017 році вони збільшилися на 18% порівняно з минулим роком.

Важливо за наявні гроші надати більш якісне обслуговування і здоров'я українцям. І ми знаємо, що це можна зробити, більш ефективно використовуючи наявні ресурси. Потрібно створити умови, при яких наявні гроші будуть приносити максимальний результат для пацієнта.

Світ не стоїть на місці. І потрібно засвоювати кращі зразки світової практики, моделі, які діють у світі. Ми не повинні озиратися на минуле і підлаштовуватися під досягнення перших десятиліть СРСР, коли була зовсім інша ситуація.

Скажіть, будь ласка, чому система Семашка вас не влаштовує ? Поясніть, чим вона погана?

Ця модель не зосереджена на власному пацієнті, а спрямована на утримання великої кількості медустанов, слабо враховує реальні потреби.

За кількістю ліжкомісць ми впевнено лідируємо в Європі, поступаємося лише Білорусі. На моє глибоке переконання, пацієнти в лікувальних установах не повинні займати ліжкомісця, а отримувати належне лікування. А саме на нього грошей вже не вистачає.

Ще одним недоліком є нераціональне використання робочого часу лікарів.

Але не будемо говорити про абстрактні речі! Яскравим прикладом досягнень системи Семашка, згадка про якого кидає в холодний піт кожного українця, є поліклініка, яка вона є зараз – кілометрові черги в поліклініках і усвідомлення витраченого часу.

Чи дійсно багато пацієнтів, задоволених тим, як все працює зараз?

Система зосереджена не на якість, а на кількість. Ми виступаємо за перехід до моделі, яка буде гарантувати контроль якості системи охорони здоров'я.

У чому полягає відповідальність лікаря?

У січні буде затверджений стандарт, в якому буде чітко описано: що повинен робити лікар; що входить до переліку його обов'язків; спектр діагностичних процедур, аналізів, які належать до сфери первинної допомоги, гарантованої державою.

Відповідальність лікаря полягатиме у дотриманні стандарту надання послуг.

Пацієнт в свою чергу буде відповідальним за дотримання призначень лікаря.

Яка рейтингова система існує для оцінки діяльності лікаря? Якщо її не існує, планується її створення?

Як не дивно, але принцип "сарафанного радіо" дуже життєздатний. Адже зараз ним користуються багато пацієнтів, коли знайомі, рідні діляться інформацією про хороших фахівців.

На приватному ринку існує багато сайтів з рейтингами лікарів, де можна знайти вичерпну інформацію про кожного фахівця, а також відгуки пацієнтів. З часом з'являться подібні сервіси з інформацією про сімейних лікарів.


Всі лікарі, які працюватимуть за контрактом з Національною службою здоров'я України, будуть доступні в єдиній відкритій електронній базі, прив'язаній до карти.

Де знаходиться список лікарів, серед яких можна вибирати? Як змінити сімейного лікаря, після дати N, якщо він тобі не сподобався? Як часто можна змінювати сімейного лікаря протягом року? До кого звертатися з цього приводу? Чи треба писати заяву і на чиє ім'я?

Змінити лікаря можна буде, лише звернувшись до іншого фахівця і під час прийому уклавши новий договір.

Буде працювати електронна система, яка передбачає, що з укладанням нового договору в той же момент попередній договір втрачає силу.

Якщо людина має підстави змінити лікаря, то їй необов'язково йти до нього особисто, щоб розірвати угоду.

З введенням електронного реєстру пацієнтів це можна буде робити як завгодно часто. Процедура така ж, як при укладенні першого договору. Потрібно буде звернутися з документом, що засвідчує особу. Це можна робити в кабінеті лікаря або онлайн, а потім завірити підписами.

Хто буде видавати лікарняні?

Сімейні лікарі будуть видавати лікарняні листи, направлення, рецепти на ліки, які підпадають під програму реімбурсації (відшкодування вартості від держави), і будь-які медичні довідки.

Якщо лікар у відпустці або на лікарняному, виходить, потрібно буде чекати або звертатися у приватну клініку?

При укладенні договору з установою та Національною службою здоров'я заклад має чітко прописати механізми, куди звертатися пацієнтові, якщо його лікар у відпустці, на навчанні або на лікарняному.

Пацієнт має чітко знати: хто надасть йому медичну допомогу в разі необхідності, це буде лікар в цьому закладі або в іншому, за якою саме адресою, а також куди звернутися вночі.

Лікар не може відмовитися від пацієнта на етапі запису. Проте він зможе це зробити в подальшому при наявності вагомих підстав, таких як: невиконання призначень лікаря, недотримання рекомендацій і відмова від обстежень.

Що робити, якщо обраний лікар відмовляється приймати пацієнта? Якщо пацієнт підозрює, що його не лікують за протоколами, хто буде контролювати якість надання медичних послуг?

Контролювати якість надання медичних послуг буде Національна служба здоров'я, яка укладає договір з лікарем. Оскільки стандарт послуги гарантує держава, тому послуги будуть надаватися відповідно до медичних протоколів лікування.

Якщо, наприклад, лікар прописує хворому антибіотики, які не відповідають медичним протоколам, про це одразу дізнається Національна служба охорони здоров'я. Буде діяти електронна система, де буде інформація про призначення лікаря. Департамент у Національній службі охорони здоров'я України, що здійснює перевірку, виявить і зафіксує порушення.

Що означають 210 грн в рік на пацієнта?

Пацієнт вибирає лікаря, а за медичні послуги платить держава. 210 грн – це державний тариф, який передбачає річне обслуговування одного пацієнта. Такий тариф дозволяє забезпечити лікаря і фінансово стимулювати догляд за всіма пацієнтами, з якими укладено договір.

Слід підкреслити, що це не накопичувальна система. Пацієнту не слід боятися, що ця сума 210 грн може вичерпатися під час першого ж візиту і надалі доведеться платити. За послуги, що входять до гарантованого пакету, ніяких додаткових коштів не потрібно.

Це страхова система. Громадяни вносять внески в загальне оподаткування у відповідності з можливостями, а медичну допомогу будуть отримувати згідно з потребами.

У січні буде затверджений стандарт, де буде чітко прописано, що входить в стандарт допомоги, який забезпечується державними тарифами. Інформація буде доступна в інтернеті. Кожен пацієнт зможе ознайомитися самостійно, або йому розповість лікар.

 

Джерело:
До списку новин