загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вітаміни в літньому віці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Похилий вік — привід з особливою увагою поставитися до надходження вітамінів в організм.

Харчуватися так, щоб організм отримував з їжею всі необхідні речовини потрібно в будь-якому віці. Але літні люди повинні приділяти цьому питанню особливу увагу. З віком «запас міцності» організму зменшується, і людина часто обзаводиться хронічними хворобами. Все це робить організм більш чутливим до нестачі тих чи інших речовин. Крім того відбуваються деякі вікові зміни в обмінних процесах організму, що вимагає додаткових поставок одних речовин і зменшення кількості інших. Особливо важливо, щоб організм літньої людини отримував достатню кількість вітамінів.

Чому вітаміни особливо важливі в літньому віці?

Отримання достатньої кількості вітамінів в літньому віці зупиниться особливо важливим, тому що вони:

o    сприяють нормалізації обміну речовин зокрема жирового обміну

o    сприяють профілактиці розвитку серцево-судинних захворювань

o    необхідні для нормальної роботи практично всіх систем організму

o    є антиоксидантами, значить, перешкоджають надмірному окисленню в клітинах

o    уповільнюють процеси старіння

o    допомагають боротися з хронічними захворюваннями

o    підвищують імунітет і допомагають адаптуватися до мінливих умов навколишнього середовища

o    позитивно впливають на мозкову активність

Все це особливо актуально в літньому віці, коли організм стає більш чутливим до зовнішніх впливів і збільшується ймовірність розбалансування його роботи.

Чому у людей старшого віку може бути дефіцит вітамінів?

У літньому віці люди досить часто відчувають брак вітамінів. Причини цього можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

o    У літніх знижується здатність до всмоктування вітамінів. У засвоюванні вітамінів важливу роль відіграють шлунково-кишковий тракт, печінка і нирки. Але з віком ці органи часто починають працювати гірше і не в змозі повноцінно виконувати свої обов’язки. Це треба враховувати і більш ретельно формувати раціон, намагаючись правильно поєднувати продукти.

o    З’являються хронічні хвороби. При хронічних хворобах також можуть гальмуватися процеси, необхідні для включення вітамінів в роботу організму. Крім того при хронічних захворюваннях часто тривало доводиться дотримуватися досить суворої дієти. Це теж може сприяти появі авітамінозу.

o    Заважають стереотипи. Протягом життя людина звикає їсти певну їжу. З віком такі харчові пристрасті зміцнюються і меню збіднюється. Іншими словами літні люди часто харчуються досить монотонно, не приділяючи увагу різноманітності їжі та кількістю вітамінів в ній. У молодому віці людина може переносити недоліки раціону менш болісно, ​​але з часом неповноцінне харчування може призводити до різних проблем зі здоров’ям.

o    Знижується швидкість обміну речовин. Швидкість обміну речовин з роками знижується, відповідно літнім людям рекомендують зменшити кількість і калорійність їжі, що вживається. Робити це треба за рахунок зменшення жирних і солодких страв. Якщо ж раціон не відкоригувати, це може стати і причиною недоотримання вітамінів.

o    Економічні причини. На жаль, фінансове становище літніх людей іноді заважає харчуватися правильно і різноманітно.

Гіповітаміноз — тихий ворог!

При нестачі в організмі потрібної кількості вітамінів розвивається авітаміноз. Літні люди частіше отримують з їжею якусь мінімальну кількість вітамінів. Але цього виявляється недостатньо і розвивається гіповітаміноз, який не має яскравої симптоматики, але, тим не менш, заважає нормальній роботі організму, негативно впливає на обмін речовин, сприяє передчасному старінню і призводить до виникнення хвороб.

Як уникнути нестачі вітамінів в зрілому віці?

Щоб зберегти бадьорість і хороше самопочуття у похилому віці потрібно стежити за своїм меню, максимально урізноманітнити їжу, їсти більше овочів і фруктів, при необхідності вживати вітамінні комплекси.

Вітаміни в старості необхідні. Я не думаю, що людина у віці може з’їсти фруктів, ягід дуже багато. По-всякому разі вітаміни з натуральних продуктів більш кращі, ніж з таблеток.

Основні вітаміни

o    Вітамін С. Є антиоксидантом, уповільнює старіння клітин, перешкоджає розвитку атеросклерозу, сприяє нормально роботі імунної системи.

o    Вітамін А. Уповільнює старіння, стимулює імунну систему, важливий для забезпечення нормального стану шкіри, волосся, нігтів. Його брак призводить до погіршення зору, виникненню гастритів і хвороб дванадцятипалої кишки у літніх.

o    Вітамін Е. Антиоксидант, необхідний для профілактики онкозахворювань та хвороб серцево-судинної системи, поліпшення стану шкіри і профілактики атеросклерозу.

o    Вітамін Д. Брак цього вітаміну призводить до появи остеопорозу і збільшує ламкість кісток. Необхідний для нормальної роботи імунної та нервової систем.

o    Вітаміни групи В. Нестача вітамінів цієї групи може призвести до анемії і порушень в обміні речовин, а також викликати хвороби печінки нирок, привести до збоїв в роботі нервової і травної систем, появи слабкості і депресивних станів.

Забезпечуйте організм вітамінами, і відчувайте повноту життя в будь-якому віці!

 

Джерело:
До списку новин