Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

12 найсмачніших киселів, корисних для здоров'я

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Лікарі рекомендують кисіль людям з дисбактеріозом і підвищеною кислотністю шлункового соку.

Також він корисний для тих, у кого гастрит - кисіль обволікає стінки шлунка, запобігає болю і усуває запалення.

Дуже корисний - вівсяний кисіль: він використовується під час дієт, під час вірусних та застудних захворювань для підвищення імунітету, має омолоджуючий ефект, заряджає бадьорістю, дає позитивний настрій і є афродизіаком.

Киселі в організмі людини виконують очищувальну функцію, вони виводять шкідливі речовини, насичуючи при цьому вітамінами і амінокислотами. Якщо випивати кисіль під час обіду чи вечері, то вдасться уникнути переїдання і почуття тяжкості в шлунку.

Кисiль з фiнiкiв 

200 г фiнiкiв без кiсточок, 1 л води, 50 г цукру, 40 г крохмалю,
1-2 г лимонної кислоти.

Фiнiки без кiсточок залийте гарячою водою i варiть до готовностi.
Потiм процiдiть отриману масу, протрiть те, що не розварилося, i додайте цукор та лимонну кислоту. Усе заварiть крохмалем. Кисiль охолодiть. Таким його можна подавати до столу.

Кисiль iз квасу 

4 склянки хлiбного квасу, 2 ст. л. крохмалю, 1 склянка цукру, кориця - до смаку.

Склянку цукрового пiску i трошки корицi всипте в 2 склянки квасу i скип'ятiть. Крохмаль розчинiть у 2 склянках холодного квасу i, постiйно помiшуючи, влийте в киплячий розчин. Варiть недовго, подавайте холодним.

Яблучний кисiль 

500 г яблук, 3/4 склянки цукру, 1,5 ст. л. картопляного борошна.
  
Добре помитi яблука нарiжте тонкими скибочками, покладiть у каструлю, залийте 2 склянками води i поставте на газ. Коли яблука розваряться, вiдкиньте їх на покладене на каструлю сито. Отримане пюре протрiть i змiшайте з вiдваром. Пiсля цього додайте цукор, скип'ятiть i заварiть кисiль розчиненим картопляним борошном.

Кисiль лимонний 

2 лимони, 100 г цукру, 0,5 л води, 80 г крохмалю.

Лимони почистiть, знiмiть з них цедру, нарiжте  на скибочки. Цедру покладiть у воду з цукром i доведiть до кипiння.
Потiм цедру виймiть, а отриману рiдину знову скип'ятiть i пiд час кипiння додайте розчинений крохмаль (з розрахунку 80 г крохмалю на пiвслянки води). Сумiш безперервно помiшуйте. Коли крохмаль звариться, кисiль знiмiть з вогню, витиснiть сiк з лимонiв, змiшайте його з киселем i охолодiть.

Кисiль з кураги 

100 г кураги, 1 л води, 5 ст. л. цукру, 2 ч. л. крохмалю, лимонна кислота.

Курагу залийте водою i варiть, поки не стане м'якою, потiм протрiть її, додайте цукор, лимонну кислоту i доведiть до кипiння, тодi додайте крохмаль. Подавайте кисiль охолодженим.

Кисiль вiвсяний 

1 склянка вiвсяних пластiвцiв, 1,5 склянки води, 1 склянка молока, 1/3 ч. л. масла, сiль - до смаку.

Вiвсянi пластiвцi залийте теплою водою i поставте на добу в теплому мiсцi. Сумiш процiдiть, рiдину посолiть i варiть, постiйно помiшуючи, до загустiння. У гарячий кисiль додайте масла. Потiм кисiль розлийте у форми й охолодiть. Подавайте з молоком. Перед подаванням можна посипати цукром.

Кисiль з моркви 

500 г моркви, 1 л води, 125 г цукру, 50 г крохмалю.
  
У киплячу воду додайте натерту соломкою моркву i варiть до м'якостi, додайте цукор, крохмаль, вилийте у глибокий посуд, посипте цукром i охолодiть.

Кавовий кисiль 

2 склянки мiцної кави, молоко - 1,5 склянки молока, крохмаль - до смаку, цукор.

Приготуйте мiцну каву, вiзьмiть половину або четвертину кiлькостi холодного молока, розчинiть в ньому крохмаль (приблизно 15 - 20 г на 0,5 л рiдини) i, постiйно помiшуючи, влийте туди тiльки-но зварену каву. Коли кисiль загусне, знiмiть його з вогню й охолодiть. Цукор додайте до смаку.

Кисiль шоколадний 

4 склянки молока, 50 г шоколаду, 1/2 склянки цукру, 3 ч. л. крохмалю, ванiльний цукор.

Шоколад натрiть, залийте гарячим молоком, додайте цукор i доведiть до кипiння. Потiм у киплячу сумiш  влийте розчинений у холодному молоцi крохмаль i доведiть до кипiння.
Додайте ванiльний цукор до смаку.

Апельсиновий кисiль 

2 апельсини, 1 л молока, 4 яєчнi жовтки, 100 г цукру, 4 ст. л. картопляного крохмалю.

З одного апельсина зрiжте тонкий шар цедри, вiдтиснiть сiк. Другий апельсин почистiть вiд шкiрки, нарiжте кружальцями, посипте цукром, залийте вичавленим соком, накрийте кришкою i поставте на холод. Жовток збийте з цукром. Молоко змiшайте з апельсиновою цедрою, доведiть до кипiння, але не кип'ятiть. Змiшайте з яєчним жовтком i розчиненим у холодному молоцi крохмалем. Нагрiйте кисiль, постiйно помiшуючи, але не доводьте до кипiння. Вилийте кисiль у неглибокий посуд, коли охолоне, покладiть в нього зацукрованi скибочки апельсинiв. Подавайте iз сиропом.

Молочний кисiль

4 склянки молока, 3 ст. л. цукру, 3 ст. л. крохмалю, ванiлiн на кiнчику ножа, 4 ст. л. фруктового сиропу або варення.

3 склянки молока доведiть до кипiння i розчинiть в ньому цукор. У молоцi, що залишилося, розчинiть крохмаль i додайте в гаряче молоко. На малому вогнi варiть кисiль 3 - 4 хвилини. Постiйно помiшуйте. У готовий кисiль додайте ванiлiн.

Кисiль з гарбуза 

570 г гарбуза, 50 г крохмалю, 500 г молока, 80 г цукру, сiк ягiдний - до смаку.

Гарбуз почистiть i натрiть на дрiбнiй тертцi. Крохмаль розчинiть холодним молоком, влийте в гаряче молоко i при постiйному помiшуваннi доведiть до кипiння. Потiм додайте ванiлiн, сiль, цукор, тертий гарбуз, розмiшайте i варiть до готовностi. Розлийте у вазочки й охолодiть. Кисiль подавайте до столу з ягiдним соком.

 

Джерело:
До списку новин