Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Прощена неділя: скиньте камінь з душі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Психолог дала рекомендації, як навчитися прощати...

Сьогодні — прощена неділя, коли прийнято простити вибачення один в одного за всі образи. І, звісно, прощати інших. dobryjlikar.com

Вміння прощати — одне з найвищих християнських чеснот. І, певно, одне з найважчих діянь для людини. Почуття образи, коли здається, що з нами вчинили несправедливо, часто не дає змоги простити того, хто нас образив.

Але прощати треба. Психологи кажуть, що таким чином ми знімаємо з душі камінь, який руйнує нас зсередини.

-- Образа — це дуже болісне переживання, яке приносить людині страждання, -- каже психолог Марина Дубовик. -- І навіть якщо людина й рада позбутися цього гнітючого почуття, це не завжди виходить. Кожен знає з власного досвіду, як часом буває важко пробачити.

Навпаки, є бажання покарати кривдника, відплатити йому. Між ти, коли людина ображена, вона завдає болю тільки собі — адже той, хто образив, часто й не знає про це.

Або ж людина очікує якоїсь спокути, компенсації, особливих вибачень — на кшталт “щоб на колінах приповз” або “вимолював прощення”. Або ж не може простити, бо вважає, що таким чином ніби дасть індульгенцію кривднику, а він на це не заслуговує. Між тим, слід зрозуміти, що прощення робить краще тому, хто прощає. Адже образа завжди завдає шкоди, як психологічної, як і фізичної (це почуття нерідко викликає хвороби тіла) лише скривдженому. Тому порада одна — навчіться прощати.

-- А як? Переступити через себе?

-- Нерідко це справді дається важко. Треба перебороти власне его, звільнитися від минулого, “відпустити” кривдника. Лише тоді ви зможете зажити повноцінним життям, без вантажу образи на серці.

От кілька порад, як навчитися прощати.

1. Усвідомте причину образи

Коли ми починаємо мислити “тверезо”, йдуть зайві емоції, а тому ми можемо подивитися на ситуацію з іншого боку. І часто можемо помітити, що причина образи настільки дрібна, що й не варта псування нервів.

2. Випустіть агресію

Якщо почуття образи “гризе” вас, не дає нормально спати, їсти, дихати — спробуйте викинути ці негативні емоції, інакше вони вас “з'їдять”. Найкращий спосіб — фізичне навантаження. Під час вправ в організмі зменшується рівень гормону стресу, людина почувається набагато краще.

3. Поставте себе на місце кривдника

Спробуйте проаналізувати, чому він чи вона вчинили саме так. Можливо, є сенс поговорити з цією людиною, з'ясувати все. Можливо, людина й не хотіла вас образити і навіть не здогадується, що ви чекаєте вибачень.

4. Якщо вас образили — не мовчіть

Ніколи не чекайте того моменту, коли кривдник раптом сам усвідомить свою провину і прийде з вибаченнями. Так може тривати роками. Якщо вас образили, скажіть про це напряму.

5. Не намагайтеся мстити

Це найрозповсюдженіша поведінка ображеної людини. Проте це не вихід. Продумуючи план помсти, ми опиняємося у пастці. Ми можемо так захопитися, що втратимо друзів, повагу, сон. Не витрачайте свій час, своє серце, свій розум на помсту. Ніколи. Життя саме покарає кривдника.

6. І пам'ятайте, що ви можете бути не лише ображеним, а й тим, хто ображає. Можливо, неусвідомлено, неспеціально, але гострим словом чи невиконаною обіцянкою може ранити когось. Тож, попросіть сьогодні вибачення у близьких та рідних. І — самі простіть.

 

Джерело:
До списку новин