Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Андрій Новак: Пенсійну реформу треба було проводити ще в перші роки незалежності

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Єдиний негативний момент пенсійної реформи, – це те, що з нею настільки затягнули. Якби пенсійна реформа була проведена ще в перші роки Незалежності – в 1990-х роках, то вже сьогодні перед урядом і державою не стояло б питання про проблеми забезпечення пенсіонерів.

Щодо прогнозу пенсійної реформи, то неможливо розглядати економічні реформи тільки з якогось одного боку. В економіці все взаємопов’язано, а накопичувальні рівні пенсійної системи будуть корисні не лише самим пенсіонерам, а також і державі, оскільки вони надають фінансовій і банківській системі країни «довгі гроші», яких в українських банках бракує. Зараз українські банки оперують вкладами громадян. Подібна ситуація породжує спекуляцію. Другий і третій накопичувальні рівні дадуть можливість позбутись пенсійних проблем і забезпечать банківську систему країни «довгими» кредитними грошима.

Один з трьох накопичувальних рівнів обов’язково має бути у кожного українця. Таким чином українці зможуть накопичувати відсоток від зарплати, а також це простимулює їх отримувати легальну зарплату, а не «в конвертах».

На перший пенсійний рівень вам нараховуватиметься відсоток від зарплати. Інші два рівні є добровільними, сама людина вирішує, скільки може собі дозволити туди відкладати. Виходячи на пенсію, у вас буде три гаманці – один стандартний і два накопичувальних. Таким чином, розмір пенсії залежатиме від того, як ви працювали і скільки отримували. Тобто, буде хоч трохи справедливо. На відміну від сьогоднішньої ситуації, коли одна група пенсіонерів отримує велику пенсію, а всі інші – мінімальну.

 

Джерело:
До списку новин