Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Бізнес онлайн: У мережі добре йдуть хендмейд і їжа

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українці переводять бізнес в онлайн і роблять з хобі основну роботу.

В умовах кризи українці все частіше вважають за краще заробляти в мережі.

"Сегодня" поспілкувалася з експертами і дізналася, які зараз тренди на ринку онлайн-зайнятості і які напрями будуть найприбутковішими вже завтра.

СВОЇМИ РУКАМИ. Зараз динамічно розвивається продаж у мережі товарів власного виготовлення – з приходом кризи народ намагається монетизувати своє хобі. За словами керівника хендмейд-платформи Crafta.ua Олександра Юр'єва, не менше 120 тис. українців заробляють на продажу виробів (на 30-40% більше, ніж рік тому). Так, покупці оформляють близько 12 тис. замовлень щомісяця, і за 2016-й витратили на них 7 млн грн. "Українці втомилися від неякісних і однотипних китайських товарів, а купувати якісне українське зараз модно. З'явилося розуміння, що хендмейд – це повноцінна заміна фабричним речам, таким як меблі, посуд, текстиль, а не тільки мило, прикраси та дрібнички. Зараз найбільш затребувані - аксесуари (в 2016 році їх частка склала 22% від усіх продажів на Crafta), одяг і декор для дому. Великі перспективи у меблів, одягу та посуду".

ХАЛТУРА. Найчастіше люди погоджуються і на халтури. Про це свідчить статистика сервісу замовлення послуг Kabanchik.ua: в 2016-м разових доручень тут виконали на 26 млн грн. Так підробляють більше 300 тис. осіб, щодня закриваючи понад 700 замовлень. Наприклад, за разову роботу прочищення каналізації можна отримати від 250 грн, а за дизайн листівки – від 300 грн. "Тільки за рік попит на додатковий заробіток виріс на 41,5%, – розповідає засновник ресурсу Роман Кірігетов. – Якщо ще три роки тому найпопулярнішими послугами були кур'єрська доставка і роздача листівок, то сьогодні це послуги будівельників і домашніх майстрів". Крім того, заробляти зараз можна, навіть не маючи спецнавиків: взяти до себе тварину принесе від 80 грн за добу, а за розміщення одного оголошення платять до 2 грн.

ПІШЛИ В МЕРЕЖА. Ще один тренд – відмовитися від оренди магазину і перевести свій бізнес в інтернет. З 2016-му на торговому майданчику Prom.ua почали свою справу 111 тис. нових продавців – так і витрати менше, і охоплення покупців більше. Наприклад, співвласник інтернет-магазину аксесуарів для гаджетів Олександр Авраменко починав з капіталом в 4000 грн: "Ми постійно аналізували попит. Коли товар залежувався, то продавали його за акційними цінами і більше не закуповували. Ми змогли розширити асортимент з 5 до 2000 одиниць" Ще один продавець на платформі Bigl.ua Євген Ковпенко закрив свої магазини техніки і заснував інтернет-магазин гаджетів: "Я був переконаний, що люди не будуть купувати в інтернеті. Але коли став аналізувати причини невдач раніше успішного бізнесу, то зрозумів: при наявності п'яти магазинів і складу у мене були високі витрати на їх утримання і при цьому маленьки==е охоплення покупців".

ХЛІБНІ ТОВАРИ. За словами експертів, щоб добре заробляти в інтернеті, важливо правильно вибрати напрямок. Якщо в останні роки в топі були одяг, аксесуари, гаджети і товари для будинку, то зараз, за даними аналітиків Prom.ua, рвонули вперед чотири нових напрямки. З 2016-му українці купили понад 1 млн товарів для краси, в той час як в 2015-му ця цифра становила лише 543,3 тис. (приріст 99%). Книг і товарів для хобі (в основному рукоділля) купили 785,1 тис. штук, а в 2015-му – 375,7 тис. (приріст 108%). Кількість угод по продуктам харчування зросла на 128% – з 193,6 тис. У 2015-му до 441,2 тис. У 2016-му. Також стали купувати більше інструментів – 228 тис в 2016-м проти 107,6 тис. У 2015-му (приріст 112%). За словами експертів, попит на товари в цих категоріях відкриває нові можливості для розвитку дрібного бізнесу.

Коновалова Христина, Олександр Панченко 

 

Джерело:
До списку новин