Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Євангеліє, яке важить... понад дев’ять кілограмів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Першу частину перевиданого «Пересопницького Євангелія» презентували нещодавно в однойменному селі на Рівненщині, де воно колись і було створене. На його оригіналі присягають президенти держави на вірність українському народові. Аби всі охочі змогли полистати цей раритет, виникла ідея надрукувати копію.

«Пересопницьке Євангеліє» було написане православними ченцями у XVI столітті. Книга створена в єдиному примірнику. І з 1947 року вона зберігається в Києві. Ще в радянський період були наміри перевидати Євангеліє. Та все марно. Правда, за часів незалежності України його факсимільне видання виходило двічі. Примірник 2010 року подарували музею у Пересопниці. Він видрукуваний невеликим накладом і коштує кругленьку суму. Зберігають його тут під склом. Тому і вирішили музейники зробити книгу доступнішою.

— Ми хочемо, щоб Євангеліє стало популярним і більш розповсюдженим. Але якщо зразу видати його повністю (важить воно 9 кг 300 г), то не кожна людина підніме таку книгу. Тому вирішили друкувати частинами. Адже воно складається з 4-х книг. Це своєрідне «ЧетвероЄвангеліє». Тож уже презентували першу частину «Пересопницького Євангелія від Матвія», — розповів директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Микола Федоришин. Долучився до перевидання реліквії й відомий рівненський фотохудожник Олександр Харват. Це його перша подібна спроба. 

— Цю акцію присвятили 500-річчю проведення реформації православної Церкви. Релігієзнавці переконані, що саме завдяки їй і стало можливим створення «Пересопницького Євангелія», — вважає магістр богослів’я Олександр Третяк. 

Факсимільне видання видрукували накладом у півтори тисячі примірників. Частину з них планують продати, а решту віддати у книгозбірні не лише Рівненщини.

Валентин СТАВСЬКИЙ

 

Джерело:
До списку новин