Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Догляд за трояндами влітку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Доглядати за трояндами потрібно весь рік, щоб Ваш розарій цвів буйно і яскраво. Декілька порад, щодо умов вирощування королеви квітів, полегшать садові клопоти.
 
Звичайно, найголовніше в вирощуванні будь-яких рослин - це полив, особливо це стосується літнього періоду. Ідеально, якщо у Вашому саду є система автоматичного поливу, налаштована фахівцями під кожен кущик, це значно спрощує догляд за трояндами влітку. Але найчастіше такі системи відсутні, і господарям доводиться поливати свої троянди в саду вручну. Полив можна проводити з шланга, відра або садової лійки, а також методом розбризкування. Бажано, щоб зволожувати не рослина, а саме грунт під нею. На один кущ потрібно 5-15 літрів води. Полив проводиться не холодною водою. Рекомендована частота - один - три рази в тиждень, необхідність можна визначити за станом грунту і рослини. Нещодавно висаджені молоді рослини поливають частіше. Не можна робити це в розпал спеки при полуденному сонці - є ймовірність отримати опік листя від сонячних променів.
 
ЧЕРВЕНЬ
У червні продовжують поливи посадок 1 раз в тиждень, під кожну рослину виливають не менше 1 відра води. Розмиту від води мульчу потрібно добавляти під трояндові кущі по мірі необхідності. Грунт під трояндами покривають перегноєм, торфом, корою або тирсою. Це дозволяє грунту довше зберігати вологість і пролонгувати подачу поживних речовин.

Можна внести комплексне добриво – це пришвидшить цвітіння і додасть сили трояндовим кущам.
 
Одночасно уважно спостерігайте за трояндами, стежте, чи не проявляються хвороби та шкідники. Вас повинні насторожити: білий наліт на листі, різні бурі або жовті плями на листі і стеблах троянд, пожовтіння листя, павутина на листі і бутонах, опадання листя і бутонів, обгризені листя і бутони, бутони, які довго не розпускаються. Все це прояв хвороб або шкідників. Так ви зможете своєчасно вжити заходи по боротьбі з ними.

Відцвілі троянди необхідно своєчасно видаляти, така процедура допоможе розвитку нових бутонів. Якщо ви цікавитеся розмноженням троянд, то вже можна проводити живцювання зеленими паростками. Обрізані пагони троянд встроміть в землю, накрийте банкою або пластиковою пляшкою. Поливайте у міру потреби, але не допускайте пересушування грунту.
 
ЛИПЕНЬ
У липні чайно-гібридні троянди набирають сили для нової хвилі цвітіння в серпні-вересні.
 
Продовжуються звичайні заходи по догляду за розарієм: полив, мульчування, внесення добрив, видалення відцвілих бутонів.
В липні можна підгодувати троянди ще раз, для цього використовують настій коров’яка або посліду птахів.
 
https://www.youtube.com/watch?v=-9fS9Mr0xXU
 
Продовжуйте зелене живцювання троянд для отримання нових кореневласних рослин для поповнення садової колекції. Ранній початок вкорінення черешків дозволяє до осені сформувати хорошу кореневу систему, яка здатна витримати суворі умови зими.
Для успішної операції дуже важливо правильно вибрати черешки – нежиттєздатні черешки виходять з пагонів заміщення, котрі відростають із нижньої частини куща, використання такого матеріалу для розмноження трояндових кущів призведе до невдачі.
 
СЕРПЕНЬ
У серпні відцвілі квіти вже не потрібно видаляти. Поливи також спочатку скорочуються, а потім зовсім припиняються. У серпні трояндові кущі корисно підгодувати фосфорно-калійними добривами, зменшити. Молоді паростки не встигнуть визріти до осені, щоб не ослаблювати кущ їх можна вирізати. З зелених паростків, котрі поставлені на вкорінення в липні, можна не знімати тепличку до весни, молодні рослини вкривають на зиму разом з банками та іншими прозорими ємностями. У наступному році, навесні, як тільки з'являться нові листя на паростках, можна буде зняти банку. Але повноцінне цвітіння укоріненого живця ви побачите тільки на третій рік.

Як позбутись попелиці на трояндах

З початком літа на бутонах троянди з'являється попелиця (тля), вона заселяється на бутонах, листках і молодих пагонах, проколює листя і висмоктує сік. Пошкоджена попелицею троянда може не розпуститься, а листя на квіти в'януть і всихають.

Які засоби застосовувати проти тлі?

Звичайно, з попелицею на трояндах можна боротися інсектицидами, звичайною хімією - це знищить шкідника швидко, але загрожує тим, що через деякий час нове нашестя попелиці швидко повернеться у квітник. Чому це відбувається, тому що разом з попелицею ви знищуєте іншу корисну живність на трояндах, яка знищує тлю.

Тому краще застосовувати народні засоби для боротьби зі шкідником: цибуля ріпчаста, часник 30 г на літр води і настоювати добу, додати 3-4 г мила і цим розчином обприскувати троянди проти тлі.

Деревний попіл (зола) - 2 склянки золи в 10 л води настоювати добу і обприскувати рослини. Можна використовувати тютюн, махорку - 40 г тютюну на 1 л води настояти добу, процідити, додати ще 1 л води.

Візьміть дві столові ложки питної соди і 40 крапель йоду на десять літрів води. Обприскати кущі кілька разів з інтервалом у десять днів. Обприскування краще проводити після заходу сонця. Тля піде, а троянди піднесуться: листя у них знову стануть глянцевими.

Добре відлякують тлю чорнобривці, посаджені навколо вашого розарію. 

Тля дуже швидко розмножується, тому знищити її потрібно негайно. Найголовніше, що це не хімія і вона не знищує корисні мікроорганізми. Якщо ми будемо застосовувати хімічні засоби, то вони знищать не тільки тлю, але і різні корисні комахи, потім через 1-2 тижні попелиці на троянді буде в кілька разів більше, ніж було. Застосовуйте на своїх квітах і рослинах екологічні засоби боротьби з попелицею.

 

Джерело:
До списку новин