Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Які документи потрібні для оформлення пенсії (ІНФОГРАФІКА)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Звернутися за призначенням пенсії можна не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Факти ICTV розібралися, з якими документами і куди потрібно йти.

Перелік документів

Документи можуть бути подані як в оригіналах, так і в нотаріально засвідчених копіях.

Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються лише в оригіналах.

Якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається її копія, засвідчена адміністрацією підприємства за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Для оформлення пенсії за віком необхідно:

  • заява – бланк такої заяви надається працівниками Пенсійного фонду та заповнюється заявником по паспорту безпосередньо в момент подачі документів;
  • заява на виплату пенсії через будь-який банк або поштове відділення;
  • довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • трудова книжка або документи про стаж, причому за період роботи з 01.01.2004 відділ персоніфікованого обліку органа, що призначає пенсію, видає довідку з бази даних;
  • довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000, а починаючи з 01.07.2000 — індивідуальні відомості про застраховану особу, що видаються відділом персоніфікованого обліку за формою. Довідку про зарплату краще подати за якомога більший період своєї трудової діяльності;
  • документи про надання особливого статусу особі, наприклад, чорнобильське посвідчення;
  • документи про місце проживання (реєстрації) особи, якщо подаєте документи в іншому населеному пункті;
  • кольорова фотокартка 4х6  – необхідна для оформлення пенсійного посвідчення.

Додаткові документи у “пенсійний пакет”: копія паспорта, в деяких випадках копія документа про освіту, копія свідоцтва про народження дитини, копія свідоцтва про укладення шлюбу (за зміни прізвища).

Куди звертатися за оформленням пенсії

Непрацюючим громадянам необхідно звернутися до органа, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації). До речі, не обов’язково звертатися особисто: законом передбачається право оформити пенсію через свого представника, надавши йому нотаріальне доручення.

Працюючим громадянам необхідно подавати заяви про призначення пенсії до управління ПФУ через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації, де цей громадянин працює (зазвичай бухгалтерія та відділ кадрів). За бажанням працівник може подати заяву і особисто за місцем проживання.

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (при зверненні особи по закінченню встановленого 3-місячного терміну пенсія за віком призначається з дня подання нею заяви про призначення пенсії). Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

 

Джерело:
До списку новин