Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Різдво Івана Предтечі 2017: історія та традиції свята

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Одне з найважливіших християнських свят. 

Серед християнських свят Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна займає особливе місце. Для віруючих різних країн біблійні події, пов'язані з цим святим, мають величезне значення. Пророку присвячено церквою найбільша кількість пам'ятних дат. Це єдиний святий, чиє різдво відзначається в церковному календарі як святковий день. Святині, пов'язані з Хрестителем, зберігаються не тільки в католицьких соборах і православних храмах, але навіть в мечеті. Різдво Іоанна Предтечі широко відзначається в багатьох країнах і є офіційним вихідним днем. 

Різдво Івана Предтечі 2017: історія свята

Народився він в сім'ї священика Захарії та праведної Єлисавети. Ця пара була вже у віці і безплідною, але завдяки дару Господньому, у них народився син. Про майбутнє народження сина Захарія дізнався під час служіння в храмі, коли йому було видіння ангела, возвестившего про швидку появу на світ великого Пророка і Предтечі Господнього. Священик не повірив і попросив ознаки. На доказ і в покарання за свою невіру Захарія онімів до моменту народження сина і знову зміг говорити тільки після того, як написав на дощечці ім'я наречення народженого немовляти. 

Про вагітність своєї родички дізналася Діва Марія. Вона відразу ж попрямувала до Єлизавети. І коли вона прийшла, сталося чудо: "коли Єлизавета почула привітання Марії, кинулась дитина в утробі її; і Єлисавета сповнилася Святого Духа".

За Євангелієм, різдво Івана Предтечі було за півроку до народження Ісуса Христа. Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову. 

Різдво Івана Предтечі 2017: традиції свята

Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана святкується  щорічно 7 липня за новим стилем. Цей день приурочений до дня народження великого пророка Івана Предтечі, який спочатку передбачив появу Ісуса Христа, а потім й охрестив його в Йордані. Традиційно в цей день згадується історія появи великого пророка на світ, його великі справи і багато іншого. Різдво Івана Предтечі завжди супроводжується різними церковними богослужіннями та обрядами. Усі християни прямують до церкви, щоб помолитися великому пророкові і попросити у нього благополуччя.  Нині різдво Предтечі Іоанна відзначається у всіх християнських країнах, у деяких, маючи статус державного свята. Традиція прославляти Іоанна Хрестителя в дні його народження і мученицької смерті склалась ще в перших християнських общинах. З III століття свято Різдва Іоанна Предтечі вже широко відзначалось як східними, так і західними християнами – його називали "світлим торжеством" і "денницею Сонця правди". На початку IV століття свято було введене у християнський календар.

Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна не тільки нагадує про народження видатного пророка, але і переплітається з язичницьким святом вшанування Івана Купали. У цей день на Русі було прийнято обливатися водою, стрибати через вогнище, збирати трави. У різні часи Церква намагалася побороти язичницькі традиції у святкуванні Різдва Івана Хрестителя, однак ця спроба була не зовсім вдалою. Чимало християнських свят зуміли поєднати в собі християнські і поганські традиції. 

Різдво Івана Хрестителя - одне з найпопулярніших свят у католицькому християнстві, який відзначається 24 червня і триває весь день, іноді триває вночі. Запалюються факели, багаття, влаштовуються феєрверки. Віруючі із засвіченими свічками або факелами йдуть в найближчі каплиці на молебні. У багатьох регіонах Іспанії прийнято спалювати старі речі, розводити багаття і стрибати через нього. Такі звичаї пояснюються близькістю дати свята до Дня літнього сонцестояння.  

На острові Менорка в честь різдва Іоанна Хрестителя влаштовується фестиваль, де проходять кінські перегони, в яких беруть участь представники всіх соціальних класів і станів. У Франції святий Іоанн Хреститель особливо почитаємо, свято його різдва триває кілька днів.

На честь Івана Хрестителя освячено незліченну кількість святинь, події з життя святого також представлено в іконописі.

 

Джерело:
До списку новин