Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Сьогодні, 4 серпня — День святої Марії Магдалини

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У цей день віруючі християни вшановують Святу Мироносицю рівноапостольну Марію Магдалину.

Марія Магдалина народилася у містечку Магдали, яке було колись на берегах Генезаретського озера, в Сирії поблизу Капернаума. В Євангелії нічого не сказано про її юні роки, але з церковного переказу довідуємося, що була вона вродливою жінкою і жила грішно. 

Після того, як Ісус вигнав з Марії сім бісів (Луки 8:2) і зцілив, вона змінила своє життя – стала Його вірною ученицею. Вона часто згадується в Євангелії за свою щиру послідовність за Ісусом Христом. 

Марія йшла за Господом на Голгофу й плакала, була свідком розп'яття і поховання Ісуса Христа (Матвія 27:61; Марка 15:47). До сходу сонця у день Воскресіння Марія принесла миро, щоб помазати ним Його тіло, але, нікого не знайшовши, сповістила про це Апостолів (Луки 23:56). Вона перша серед сущих побачила воскреслого Господа і розмовляла з ним, за що була визнана Рівноапостольною. 

Після Вознесіння Господа перебувала з Матір'ю Божою й Апостолами в Єрусалимі, а потім проповідувала Боже слово в Римі та багатьох інших містах. Згодом вже літня Марія Магдалина переселилася в Ефес, де трудився святий апостол Іван Богослов (згідно з переказом, саме з її слів апостол написав 20-ту главу свого Євангелія) і там завершила свій земний шлях. 

У IX ст. при імператорі Леву VI Философу (886-912) її нетлінні мощі було перенесено з Ефеса до Константинополя (інші джерела вказують на V ст. як час перенесення мощей). Вважають, що під час хрестових походів мощі були перевезені у Рим, де й перебували у храмі в ім'я святого Іоанна Латеранського. Папа Римський Гонорій III (1216-1227) освятив цей храм в ім'я святої рівноапостольної Марії Магдалини. Частина її мощей знаходиться у Франції, в Проважі біля Марселя, де також зведений храм, посвячений святій Марії Магдалині. Частини святих мощей рівноапостольної Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях Святої Гори Афон і в Єрусалимі. 

З Марією Магдалиною пов'язують традицію дарувати крашанки на Великдень (бо Марія піднесла крашанку імператору Тиберію (14-37) і вказала на Пілата як винуватця хресної смерті Ісуса).

4 серпня не тільки відправляються до церкви, але також після служби йдуть у ліс збирати ягоди. Господині займаються домашніми заготовками. Саме з цієї причини в народі день 4 серпня був відомий як Ягідниця.

У цей день селяни активно займалися прибиранням пшениці. Однак у деяких селах 4 серпня було поширене вірування, згідно з яким, навпаки, в поле виходити не можна - блискавка може вбити.

З давніх давен остерігалися у цей день робити польові роботи: градом поб'є, грозою уб'є, тому що цей день вважається і часто буває громовим. А також підмічали, великі роси цього дня — на гарну погоду та сірий льон.

Зазвичай до 4 серпня встигала чорна і червона смородина, з якої варили варення і готували на її основі лікарські засоби, оскільки знали, що ця ягода допомагає боротися з проявами застуди. Вирушали цього дня також збирати та лісові ягоди.

Незважаючи на те, що роса 4 серпня вважалася згубною для рослин, жінки вірили в прикмети про те, що вона володіє чудодійними властивостями. У цей день дівчата вранці, до сходу сонця, виходили на луки і збирали росу. Обов'язково вмивалися росою, вірячи, що вона зробить обличчя білим і чистим.

Прикмети 4 серпня:

Коли гроза - сіна буде за очі.

Грім гримить безперервно - буде град.

Коли на Марію сильні роси — льони будуть сірки і коси.

 

Джерело:
До списку новин