Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Закон про посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами набув чинності

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами, набув чинності. Знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Закон був опублікований 3 серпня в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" і набуває чинності в наступний після опублікування день.

Відповідні зміни внесено до Кримінального кодексу.

Передбачається, що знущання над тваринами, зроблені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті ж дії, зроблені в присутності малолітнього, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той же строк.

Ці ж дії, зроблені з особливою жорстокістю або, якщо вони призвели до каліцтва або загибелі, або зроблені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

До цього знущання над тваринами каралося штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арештом до 6 місяців.

Крім того, у Кодексі про адміністративні правопорушення посилюється відповідальність за жорстоке поводження із тваринами й передбачений штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 - 8 500 гривень).

Як повідомляли Українські Новини, 1 серпня Порошенко підписав цей закон, однак з низкою застережень.

На думку Президента, необхідно уточнити склад злочинів, передбачених ч. 2 і 3 нової редакції ст. 299 Кримінального кодексу, оскільки названі частини за один й той самий злочин - жорстоке поводження з тваринами, зроблене в присутності малолітнього або неповнолітнього, передбачають різні види покарання.

До того ж редакція ч. 3 вимагає узгодження зі ст. 67 цього ж Кодексу, у якій серед обставин, що обтяжують покарання, відсутня така обставина, як скоєння злочину активним чином.

 

Джерело:
До списку новин