Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Легендарна козацька чайка "засвітилась" на параді вітрильників у Франції

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

19 серпня козацька чайка "Пресвята Покрова" взяла участь у морському святі La Belle Angèle у м. Понт-Авен у Бретані.

Про це повідомляє Centre Culturel d'Ukraine en France.

Захід відвідав Посол України у Франції Олег Шамшур, який подякував екіпажу вітрильника, особисто капітану Тарасу Беняху, за внесок, який вони роблять у справу розбудови українсько-французьких дружніх відносин та популяризації козацьких традицій, поширення позитивного іміджу України у Франції.

Посол також висловив вдячність Мерії міста Понт-Авен, його мешканцям за гостинний прийом української команди.

Реставрація корабля стала можливою завдяки дружній підтримці французьких шанувальників вітрильного мореплавства, які створили для цього асоціацію "Presvyata Pokrova" (голова - Laurent Lesiourd).

Допомогу козакам надала й асоціація La Belle Angèle (голова - Maurice Le Reste), організатор морського свята в Понт-Авені, окрасою якого цього року стала участь чайки "Пресвята Покрова".

Історія

Чайка “Пресвята Покрова” була збудована 1992 року на території Фанерного заводу СМТ Брюховичі під Львовом. 

Закладка киля козацької чайки відбулася у 1991 році на свято Покрови. Вона є точною копією бойового вітрильного козацького човна XV століття.

Побудовою човна займалося Львівське козацьке товариство “Кіш” разом з іншими активістами, що долучалися до побудови з різних міст України (як то з Тернополя, Коломиї, Костополя рівненської області, колишнього Кіровограду, тощо).

Конструкція чайки робилася на основі давніх описів, а також креслень, що збереглися в архівах після побудови козацького флоту на ріці Дунай при штурмі турецької фортеці Ізмаїл.

На сьогоднішній день Чайка «Пресвята Покрова» являє собою історичну та культурну цінність України, та є унікальним артефактом. Вона конструктивно майже не відрізняється від знайденої на дні Дніпра біля о.Хортиця,  та піднятої у жовтні 1999 року автентичної новоманірної козацької чайки датованої 1738 роком.

Протягом 25 років походів команда «Пресвятої Покрови» брала участь у десятках змагань, фестивалів, зйомках фільмів та святкувань, гідно несучи прапор власної держави, та відкривючи для решти європейців Україну. 

Команду чайки зажди гостинно приймали в портах, цікавились культурою та звичаями, запрошували на концерти та святкування різних урочистостей. Тисячі відвідувачів, сотні позитивних публікацій в масмедіа – це той неоціненний вклад, який зробила чайка «Пресвята Покрова» у формування іміджу нашої країни.

 

Джерело:
До списку новин