Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Українці отримують державну компенсацію за турботу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За яких умов особам, що надають соціальні послуги людям похилого віку чи інвалідам, виплачується компенсація, передбачена ще 2004 року 558-ю постановою уряду.

Як пояснив заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко, право на таку щомісячну виплату мають непрацюючі фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Компенсація призначається районним управлінням праці та соціального захисту за місцем проживання особи, якій надаються послуги. Для цього туди необхідно подати такі документи:

  1. 1. особою, яка надаватиме соціальні послуги, – заяву, паспорт, висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дає можливість постійно надавати соціальні послуги, копію трудової книжки, а в разі її відсутності – письмове повідомлення про останнє місце роботи чи отримання доходів, заяву-згоду на перевірку її даних у держреєстрі платників податків;
  2. 2. особою, яка потребує соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною), – заяву, паспорт, копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом); висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково).

Компенсація призначається у відсотковому співвідношенні, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі він становить 1684 грн): 15% (тобто 252,60 грн в місяць) – особам, які надають послуги інвалідам I групи; 10% (168,40 грн) – особам, які обслуговують громадян, яким за 80, інвалідів II групи та дітей-інвалідів; 7% (117,88 грн) – хто надає соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які, за висновками медиків, не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги. Компенсація пенсіонерам, які надають соціальні послуги, нараховується у таких же відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні – 1312 грн). Тобто, щомісяця 91-196 гривень. Особа, яка надає соціальні послуги, має право тільки на одну компенсацію, незалежно від кількості осіб, яких обслуговує, видів та обсягу послуг.

Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного догляду.

У разі зміни групи інвалідності компенсація призначається в новому розмірі. При збільшенні прожиткового мінімуму перерахунок розміру компенсації здійснюється автоматично (у законі про держбюджет-2017 наступний етап передбачено на 1 грудня, коли прожитковий мінімум для працездатних зросте до 1762 грн і 1373 грн для пенсіонерів). Родинні зв’язки між надавачем та отримувачем соціальних послуг значення не мають.

Компенсація не призначається особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким уже призначено окрему державну соціальну допомогу на догляд; особам, які надають соціальні послуги на платній основі; самозайнятим; особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу; особам, які надають соціальні послуги громадянам, які за медичним висновком потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, однак перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).


ДО ТЕМИ

Із закону «Про соціальні послуги»: «Соціальні послуги — це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя».

 

Джерело:
До списку новин