Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Одержувачам субсидій готують перевірки: що потрібно знати і чого чекати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У січні наступного року до одержувачів субсидій в Україні прийдуть із державними перевірками. На оплату роботи соціальних інспекторів з бюджету України виділять 50 мільйонів гривень.

Перевірки законності отримання субсидій будуть проводитися згідно із законопроектом “Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки”. Наразі соцінспектори приходять із перевірками до тих, хто получає допомогу на дитину. Після ухвалення законопроекту їхні повноваження буде розширено.

Інспектор не лише може відвідати помешкання кандидатів на отримання субсидії, але й матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити чи потрібна їй соціальна виплата. Зокрема він матиме доступ до будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, за виключенням банківської таємниці.

"Теоретично єдине, що можна зробити, якщо до вас прийшов інспектор і ви не хочете його впускати, це послатися на його обов'язок поважати людську гідність, а також права і свободи громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило - інспектор, ймовірно , відмовиться від перевірки, але тимчасово. Незабаром інспекція повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечать їх доступ в квартиру ", - розповідає Діна Дрижакова Діна, директор юридичної компанії" Прима лідер груп ".

Нагадаємо, 13 вересня, під час засідання Кабміну було ухвалено рішення про внесення змін до положення про порядок нарахування субсидій. Також внесено уточнення у систему відшкодування витрат на оплату компослуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Кабмін під час засідання ухвалив рішення про продовження нарахування користувачам житлових субсидій у випадку оскарження ними у суді заборгованість за комунальні послуги. Також погоджено продовження у період з 1 вересня до 1 листопада терміну подачі заяв на виплату частини невикористаної під час опалювального сезону субсидії.

Крім того, наступного опалювального сезону одержувачі субсидій будуть платити більше за послуги. Справа в тому, що термін опалювального сезону, згідно якого нараховуються субсидії, скорочено на один місяць, крім того, обмежені «соціальні» норми споживання енергоносіїв.

 

Джерело:
До списку новин