Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

В Україні змінили правила отримання спадщини: у кого з’явився шанс?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні змінили правила отримання спадщини. Донедавна всі, хто в 6-місячний термін не набув права спадкування, залишалися ні з чим, але тепер це можна оскаржити.

Для цього потрібно в суді довести свою необізнаність про те, що частина майна покійного має відійти вам.

Втім, це можливо, якщо нотаріус допустив помилку і повідомив про відкриття справи успадкування за заявою інших претендентів, що призвело до порушення 6-місячного терміну. Відповідне рішення прийняв Верховний суд у справі за № 6-1320цс17.

Використовуючи цей висновок, спадкоємець зможе заявити про свої права на майно протягом півроку з моменту, коли йому стало відомо про текст заповіту або про отримання спадщини іншими претендентами.

Причому має значення не джерело інформації, як фіксація отримання таких даних для суду. Після чого потрібно йти до адвоката, який за допомогою адвокатського запиту на конкретного нотаріуса (якщо відомо, хто оформляв заповіт) або на Державну нотаріальну контору отримає офіційну відповідь, відкривалася справа за заповітом чи ні.

«Як особі, якої стосується така інформація, її зобов’язані розкрити. З моменту отримання відповіді і буде відраховуватися новий термін в 6 місяців для заявлення прав на спадщину», – пояснив керуючий партнер АО Suprema Lex Віктор Мороз.

Потім потрібно довести, що нотаріус про відкриття справи спадкоємця не повідомляв, що, за словами експертів, зробити буде нескладно, оскільки в Україні немає єдиних вимог, що вказують яка інформація має міститися в заповіті. Згідно із загальними правилами, в тексті заповіту може бути зазначено як повне ім’я, так і просто дата народження спадкоємців. А без конкретних даних повідомити їх майже неможливо. Тільки відповідальні нотаріуси звертаються до адресного бюро, щоб дізнатися, де точно проживає спадкоємець.

«Закон не зобов’язує нотаріуса розшукувати спадкоємців. Він лише зобов’язує повідомити тих спадкоємців, місце проживання яких або місце роботи, відомі», – додав директор МЮК Kodex Станіслав Клімов.

Далі потрібно отримати повідомлення від поштового відділення, що за конкретною адресою не приходили відповідні замовні/рекомендовані листи під підпис. Можна навіть оскаржити лист з підписом, якщо воно було передано не тій особі.

На думку юристів, рішення ВСУ призведе до реєстрації нових позовів з боку обділених претендентів і до того, що будуть оскаржуватися справи, за якими спадкоємець, який не знав про своє право, вже намагався відстояти права, але програв суд. Так почнеться війна за неподілену і вже продану спадщину.

 

До списку новин