Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

В Україні хочуть обнулити дипломи: кого і як часто відправлятимуть на іспити

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Депутати збираються обнулити дипломи юристів.

Такий законопроект зареєстрований у Верховній Раді. Його автори Мустафа Найєм, Оксана Сироїд, Світлана Заліщук, Олена Сотник та ін. Вони пропонують встановити, що у нас в країні юристами є тільки представники чотирьох “правових” професій: це ті, хто працює суддями, адвокатами, прокурорами та нотаріусами.

У окремих категорій юристів диплом буде дійсний 5 років, якщо вони не отримають один з вищевказаних статусів, а саме «вважаються такими, що мають вищу юридичну освіту протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом», такі особи:

1) держслужбовці або службовці органів місцевого самоврядування на посадах керівників та заступників керівників юридичних служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;

2) держслужбовці Міністерства юстиції України та його територіальних підрозділів, із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;

3) працюють на посадах, пов'язаних з наданням безкоштовної юридичної допомоги в органах (установах), уповноважених законом на надання такої допомоги;

4) помічники суддів, помічники адвокатів, помічники прокурорів, помічники нотаріусів;

5) ті, хто займаються науково-викладацькою роботою в юридичній школі.

При цьому, якщо у вас вже є диплом юриста і ви працюєте юристом, юрисконсультом або займаєтеся іншою юридичною діяльністю і хочете отримати одну із зазначених професій, вам, судячи з тексту законопроекту, внесеного до Верховної Ради, необхідно буде здати Єдиний державний кваліфікаційний іспит за фахом «право» і отримати доступ до здійснення професійної діяльності в області права. А потім - пройти процедури відбору, встановлені законами, які регулюють діяльність юридичних професій.

Слід зазначити, що право на складання кваліфікаційного іспиту мають особи, які закінчили навчання в юридичній школі, успішно засвоїли відповідну освітню програму, обсяг якої становить не менше 300 кредитів ЄКТС, підготували і захистили магістерську роботу. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, має право здати його повторно, але не більше 2-х разів.

Чи будуть вважатися особами, «які мають вищу юридичну освіту» юрисконсульти, юристи та інші люди, які отримали диплом до вступу в силу запропонованого законопроекту, з тексту документа не ясно.

 

Джерело:
До списку новин