Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Рева пояснив, як отримуватимуть пенсії "тіньовики" і заробітчани

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсійна реформа передбачає можливість людям, зайнятим у тіньовому секторі, тим, хто працює за кордоном взяти участь у пенсійній системі і сплачувати страхові внески.

Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Нововведення, яке передбачено законом, – це можливість, коли, наприклад, людина працювала за кордоном, оплатити ці періоди (2004-2010 роки) і відновити право на отримання пенсії. 

"Якщо людина не працювала або працювала на себе і не сплачувала страхові внески, вона не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше. Ми зберегли право на пенсію при наявності мінімального страхового стажу для всіх на рівні 15 років після досягнення 65 років. Це запроваджується в тих умовах, щоб особам, які працюють в тіньовому секторі, неформальної зайнятості, які працюють за кордоном, передбачені всі можливості для добровільної участі у пенсійній системі і сплачувати страхові внески.

Передбачається також можливість одноразової сплати всіх внесків. Ця норма про відшкодування вже зараз є в законі. Оскільки він набуває чинності з 1 січня, то коефіцієнт 2 (1400 гривень) буде застосовано тільки з 1 січня 2018 року. Ті, хто хоче компенсувати стаж зараз, це можна зробити з коефіцієнтом 1. У вас ще є 2,5 місяці, щоб компенсувати той стаж, якого у вас немає", - сказав він.

 

Джерело:
До списку новин