Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Стовбурові клітини можуть повертати слух і зір

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У ході досліджень з допомогою стовбурових клітин американські та південнокорейські вчені повернули слух і зір морській свинці та пуголовкам, що наближає можливість аналогічного лікування людей.

Автори дослідження - вчені з Національного Інституту вивчення очей (США) та Національного університету Чоннема (Південна Корея).

Було встановлено, що морські свинки, у яких хімічними агентами умертвили клітини і їх слух був повністю відсутній, починають чути після трансплантації стовбурових клітин. А сліпі пуголовки, які зовсім не реагують на світло, під впливом аналогічної процедури починають реагувати на світло.

"Ці елементарні моделі справді нагадують диво", - прокоментував відкриття професор медицини Даниїл Голубєв.

Ембріональні стовбурові клітини стимулюють заміщення загиблих клітин функціонально ефективними відповідними зоровими або слуховими нервовими клітинами.

У першому випадку, коли мова йде про морську свинку, використали стовбурові клітини людського походження, отримані з людського кісткового мозку, що говорить про те, що в процесі диференціації зі стовбурових клітин у функціонально активних клітини будь-якого походження - людини чи тварини - є спільні механізми.

У другому випадку мова йде про ембріональні стовбурові клітини, отримані зі шкіри жаб. Відомо, що в процесі їх культивування було використано сім спеціальних ростових факторів, які активували в них гени, що відповідають за зорове сприймання. І потім, коли клітини ввели в ембріон жаби, народилися здорові пуголовки, які реагують на світло, на відміну від тих ембріонів, де хімічними речовинами ці центри були пригнічені. 

Генетичні тести показали, що стовбурові клітини здатні трансформуватися в  різні типи клітин, і цей процес називається диференціацією.

Можливо, незабаром, фахівці спробують таким чином відновити і слух людини.

Справа в тому, що коли чутливі клітини внутрішнього вуха людини або інших ссавців відмирають - в результаті гучного шуму, аутоімунної атаки, впливу токсичних речовин або старінні, - пошкодження мають незворотній характер. Птахам і рептиліям пощастило більше - їх пошкоджені клітини відроджуються і слух відновлюється.

"Перший адміністративний акт нового президента США Барака має  відновити державне бюджетне фінансування досліджень зі стовбурових клітин. Я не можу сказати, що це абсолютно вирішене завдань, але це завдання завтрашнього дня, а головне - це єдина можливість повернути функціональну активність специфічним, спеціалізованим ділянкам, ураженим з певних причин", - розповів Голубєв про перспективи вивчення стовбурових клітин.

 

Джерело:
До списку новин