Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Перерахунок пенсій, достроково призначених жінкам (при досягненні 55-річного віку)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

До 1 січня 2015 року згідно розді­лу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхово­го стажу не менше З0 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчис­лений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний по­вний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Передбачалося, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду (крім випадків, коли жінка відмовилася від отримання дострокової пенсії та продовжувала працювати).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» таку норму змінено. Передба­чено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом періоду до досяг­нення віку, в якому жінка мала б право виходу на пенсію, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058, та протягом періоду після досягнення встановленого віку виходу на пенсію, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію.

Після завершення цього періоду розмір пенсії пере­глядається без застосування зниження пенсії з дня, на­ступного за днем завершення цього періоду.

При цьому з 1 жовтня поточного року розмір таких пенсій не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили пра­цездатність, встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на 1 груд­ня 2017 року (1 373 грн.) та збільшений на 79 грн. – 1 452 гривні.

ПРИКЛАД:

Дострокова пенсія була призначена у 2014 році жінці, яка народилася 01.06.1959. Пенсійний вік, встановлений статтею 26 Закону 1058 для жінок, які народилися у період з 1 квітня 1959 року по З0 вересня 1959 року – 58 років. Тобто жінка вийшла на пенсію раніше на 36 місяців. Розмір її пенсії було зменшено на 18%. Свого пенсійного віку 58 років вона досягла 01.06.2017. На час введення в дію За­кону 2148 період, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пен­сію після досягнення цією жінкою пенсійного віку 58 років ще не завершився.

Тож з 1 жовтня 2017 року відсоток, на який зменшу­ється розмір її пенсії, не змінився. Розмір її пенсії буде переглянуто без застосування відсотків зни­ження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду, тобто з 02.06.2020.

 

Джерело:
До списку новин