Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Комуналка по-новому: Рада ухвалила закон, який позбавить ЖЕКи монополії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В українців з'явиться більше можливостей щодо укладення договорів з постачальниками послуг, впевнені депутати. 

Верховна Рада України у другому читанні і в цілому ухвалила законопроект, спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг. За ухвалення законопроекту №1581-д "Про житлово-комунальні послуги" проголосували 262 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак повідомила, що документ спрямований на реалізацію раніше ухваленого закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку.

Згідно з ним, ЖЕКи повинні позбутися монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту "Про житлово-комунальні послуги".

Бабак зазначила, що неврегульованим залишається питання укладення договорів з управління багатоквартирними будинками і надання житлово-комунальних послуг.

"В цьому законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі укладатимуть договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу та електрики", – сказала вона.

Для цього, зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати послугу щодо поводження з твердими відходами. Також впроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

"Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей в багатоквартирних будинках... Послуги продаватимуться тільки за лічильниками", – зазначила Бабак.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як вказується в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, в тому числі питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф з обслуговування багатоквартирних будинків. У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води тощо.

Зокрема, законопроект наділяє Кабінет міністрів правом встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які за місцевим конкурсом отримують право на надання населенню послуг із збирання, переробки та захоронення відходів.

На борги українців за послуги ЖКГ вводиться пеня

З 1 січня 2019 року в Україні вводиться пеня за кожний день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги. 

Вона зазначила, що в законі про житлово-комунальні послуги, який сьогодні прийнятий Верховною Радою, передбачена пеня з 1 січня 2019 року в розмірі однієї сотої відсотка за кожен день прострочення з дати, коли закінчився термін оплати. Депутат уточнила, що нововведення стосується ситуації, коли оплата за послуги ЖКГ вчасно внесена до 20 числа місяця або на іншу дату. Тобто, пеня нараховується з 21 числа місяця.

"Це означає, що 100 днів прострочення - це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%", - додала Олена Бабак.

Бабак зазначила, що, згідно з цим законом, в разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість по оплаті праці, яка підтверджена документально.

"Всім людям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги з об'єктивних причин, пеня не нараховуватиметься", - додала депутат.

 
Джерело:
До списку новин