Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як позбутися незаконних вимог колекторів – поради юристів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Правознавці відзначають, що в Україні немає закону, який регулює взаємовідносини колекторів з боржниками та іншими особами.

Харків'янин Ілля Пшеничний вже чотири місяці намагається довести кредитній організації, що не має відношення до позики в більш, ніж 7 тис. грн. Його поручителем вписав колишній колега – без дозволу, – а фірма не виконала відповідну перевірку. Тепер колектори дошкуляють Пшеничному щодня – почали навіть погрожувати.

Чоловік з'ясував, що рік тому його колишній колега позичив гроші, а в договорі, не попередивши, вказав номер Пшеничного як поручителя. Колектори спочатку шукали боржника, а потім почали вимагати гроші у "поручителя". Чоловік їздив до офісу, писав заяву, але все марно – дзвінки не припиняються.

На гарячій лінії пообіцяли розібратися, однак Пшеничний такі відмовки вже чув: після них – ніяких змін. Тому чоловік написав і заяву до правоохоронних органів.

Поки правоохоронці розбираються з кваліфікацією справи, правознавці кажуть, що подібний випадок у їхній практиці не перший – але в Україні немає закону, який регулює взаємовідносини колекторів з боржниками та іншими особами.

Щоб припинити шантаж і погрози, юристи радять скаржитися не тільки до поліції.

"Заяву щодо діяльності компанії необхідно подавати державному регулятору – Держфінпослуг. У цій заяві необхідно вказати всі порушення. Заява складається у довільній формі. І вже на підставі такої інформації діяльність компанії буде перевірена, і буде дана правова оцінка. Аж до того, що ліцензія компанії може бути припинена або анульована", – розповів юрист Роман Чумак.

Пшеничний, в свою чергу, готовий йти до кінця і, якщо знадобиться, подавати до суду на незаконні дії кредитної фірми.

 

Джерело:
До списку новин