Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Порошенко підписав закон про комунальні послуги. Що зміниться для українців

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги".

Про це повідомляється на сайті глави держави.

"Документом осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також запроваджуються новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, визначено перелік житлово-комунальних послуг, загальні вимоги щодо надання таких послуг та організаційні засади їх комерційного обліку, порядок оплати за їх надання та застосування соціальних нормативів, порядок і особливості укладання, зміни та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.

"Реалізація положень закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням", - зазначається в повідомленні.

Верховна Рада 9 листопада ухвалила нову редакцію закону "Про житлово-комунальні послуги", що регулює відносини між виконавцями і споживачами ЖКП.

Закон, зокрема, передбачає право споживача платити за ЖКП менше, якщо постачальники надають послуги поганої якості, надають їх у неповному обсязі або зовсім не надають. 

Закон передбачає введення абонентської плати за опалення, тобто поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління, яка буде стягуватися з мешканців багатоквартирних будинків протягом всього року, навіть влітку. При цьому споживач має право не оплачувати послуги (крім теплоенергії) в разі, якщо ними не користується в період тимчасової відсутності в приміщенні більше 30 календарних днів.

Крім того, закон скасовує регулювання тарифів на квартплату. Тепер плата за експлуатацію багатоквартирних будинків і прибудинкових територій з мешканців буде стягуватися на договірній основі. Закон встановлює порядок укладення договорів про водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику тощо.

Водночас новий законопроект передбачає пеню за прострочену оплату в розмірі 0,01% за кожен прострочений день, проте при заборгованості з зарплати, пенсії чи соцвиплатах пеня не нараховуватиметься.

Також вводиться обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності керуючого багатоквартирного будинку за шкоду, заподіяну загального майна.

Закон вступить в силу через 6 місяців з дати його оприлюднення.

 

Джерело:
До списку новин