Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Мінус реформа: в Україні продовжать заборону на продаж сільськогосподарської землі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення. Про це повідомила прес-служба Верховної Ради.

МОРАТОРІЙ. Аграрний комітет рекомендував народним депутатам прийняти закон про продовження мораторію на відчуження сільгоспземель. Відповідно до цієї ініціативи, заборону можна буде скасувати тільки після розробки документації, яка визначає законний порядок обігу землі, однак не раніше 1 січня 2019 року.

ПЕРЕДІСТОРІЯ. Ухвалення законопроекту, який регулює оборот сільгосп землі, в Кабміні очікували ще в 2016 році, але замість цього Верховна Рада продовжила заборону на продаж землі до 2018, введену ще в 2002 році. Відзначимо, що земельна реформа – важлива умова програми взаємодії між Україною та Міжнародним валютним фондом.

ВАЖЛИВО. За оцінками експертів, власниками землі є сім мільйонів українців. При цьому середня ціна гектара – близько 1100 дол. Як відзначає економіст Михайло Кухар, при відкритті ринку землі ціна ділянок в країнах Східної Європи збільшувалася в 3-5 разів протягом 9 років.

ДУМКА ЕКСПЕРТІВ. На думку авторів проекту закону, відкриття ринку с/г земель без законодавчого врегулювання процедури їх обороту стане «загрозою як національної, так і продовольчої безпеки» України.

У свою чергу, експерти із земельних питань прокоментували продовження мораторію.

Так, радник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олег Проценко на українському телевізійному каналі повідомив, що мораторій на землю народні депутати не знімають через політичні міркування. Тим часом, на його думку, на тіньовому ринку велика частина українців продала вже свої паї.

За словами заступника глави Міністерства аграрної політики Максима Мартинюка, у разі скасування мораторію один гектар землі може коштувати 50-60 тис гривень. Він також зазначив, що частина цих грошей може піти до державного бюджету України. Також він підкреслив, що тіньовий ринок землі буде існувати до тих пір, поки не скасують мораторій.

Український економіст, фінансист і колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко пояснив, чому українські нардепи щороку голосують за продовження мораторію на землі сільгосппризначення. На його думку, олігархи України роблять свій бізнес не тільки на нафті і блакитному паливі, а й на землі. Він розповів, що таку інформацію можна перевірити, якщо подивитися, хто є власниками найбільших земель в Україні. Савченко підкреслив, що подивившись на даний список, можна з упевненістю сказати, що цими власниками будуть українські олігархи, які практично половину України беруть в оренду. Лише з цієї причини, що земля знаходиться під забороною продажу, вона практично нічого не коштує, тому олігархи орендують її за копійки.

Також екс-заступник глави Національного банку України повідомив, що в зв'язку з тим, що земля сільгосппризначення перебуває під мораторієм, українські селяни такі бідні. Він також підкреслив, що рівень життя українських селян нижче, ніж у африканців.

Також за словами Савченко, земля сільгосппризначення вже давним давно продана селянам, але конкретно мораторій забороняє її капіталізувати.

На думку відомого політичного оглядача Олега Паламаря, відкриття ринку землі обіцяє великий успіх для українців і країни в цілому. За його словами, після зняття мораторію, рейтинг української влади виросте в рази, адже вже до 2019 року в Україні будуть інвестовані великі гроші, які відчують як жителі сіл, так і інші громадяни України.

Паламар вважає, що кожен день, кожен тиждень і кожен місяць зволікання питання з ринком землі грають проти українського уряду, а й проти самої України.

"Наша влада боїться, що втратить свій рейтинг тому, що відкритий ринок землі непопулярний у суспільстві. Нашу владу налякали намети і збір підписів популістів", - висловився Паламар.

 

Джерело:
До списку новин