Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Сьогодні День вшанування пам'яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні День вшанування пам'яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День встановлений в Україні Указом Президента від 10 листопада 2006 року, в пам'ять про завершення 14 грудня 1986 роки будівництва саркофага над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що під Києвом, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Тільки завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію і врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом усього місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежних і працівників АЕС.

На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу і вільнонаймані працівники.

Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші. 

Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.

Як відомо, 29 листопада 2016 року було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофагу, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 2,15 млрд доларів.

 

Джерело:
До списку новин