Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Стало відомо, які подарунки звільняються від оподаткування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українці не повинні сплачувати податок на доходи фізичних осіб з подарунків, вартість яких не перевищує 800 грн, передає прес-служба ДФС.

Як роз'яснили в Державній фіскальній службі, згідно з пунктом 165.1.39 Податкового кодексу України, до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються подарунки (а також призи переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної зарплати на місяць, встановленої на 1 січня звітного податкового року. Винятком є ​​грошові виплати в будь-якій сумі.

Оскільки з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата складає 3200 грн, то вартість подарунка, який не буде обкладатися податком, в 2017 році становить 800 грн. У той же час, нагадаємо, що з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата зросте до 3723 грн, а значить, вартість неоподатковуваних подарунків в наступному році складе 930 грн 75 коп.

Якщо ж подарунок коштує понад 800 грн, то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18%, як додаткове благо з урахуванням коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Податкового кодексу. Крім того, сума перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% (оскільки це буде вважатися додатковим благом).

Уточнюється, що зазначена норма застосовується тільки у разі надання подарунків у натуральній формі.

 

Джерело:
До списку новин