Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Новий закон про ЖКП: особливості документу та заборгованість українців за комуналку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українці вже звикли до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та нових правил для субсидії. Однак із нового року кожному доведеться розширити свої знання з економіки та юриспруденції, щоб уберегтися від штрафів, пені та не втратити житло. Як сьогодні платять за комуналку та що рік наступний нам готує?

Згідно з даними Держстату, важко назвати українців сумлінними платниками за житлово-комунальні послуги. Найбільше заборгувли за газ – 12,1 млрд грн, причому за рік сума подвоїлася. На другому місці – оплата за опалення та гаряче водопостачання. Це чи не єдиний із боргів, що зменшився – на 2,1 млрд грн за рік, однак залишається суттєвим – 7,4 млрд грн. На третьому місці – електропостачання. За світло українці заборгували 3,5 млрд грн.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Наразі злісні неплатники є проблемою ЖЕКів та судових виконавців. Натомість уже за півроку ситуація зміниться, а з 2019 року пеня нараховуватиметься автоматично. Йдеться про зміни, які впроваджує нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги». Документ підписав 5 грудня президент Петро Порошенко.

У Мінфіні сподіваються, що тепер і коштів на субсидії вистачить, і боргів стане менше. Боротися з неплатниками чиновники вирішили батогом. На тих, хто затримуватиме оплату, чекає ще й пеня. Натомість і самі українці зможуть позиватися до компаній, що надають послуги, якщо ті свідомо затягують із ремонтами аварійних поривів чи не вчасно подають тепло до будинків.

Ба більше, законом передбачена можливість зменшення розміру плати за комуналку в разі ненадання послуг ЖКГ, їх надання в неповному обсязі або погіршення якості. Також споживач може відмовитися від сплати комуналки (за винятком теплової енергії), якщо він відсутній у приміщенні понад 30 календарних днів.

Ще один цікавий нюанс – у законі прописано, що без укладення договору (індивідуального або колективного) послуга не вважатиметься комунальною, а тому дія цього закону на неї не пошириться.

Детальніше – на інфографіці.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

 

Джерело:
До списку новин