Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Генріх Стратон уже майже 25 років вирощує ківі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На плантації площею 1,3 гектара ківі в'ється по шпалері. Чоловік збирає коричневі плоди, кладе у відра. Один плід, каже, важить 80 - 100 грамів.   "Якщо надумаєте вирощувати ківі, то ось декілька порад. Висаджувати їх краще навесні, коли температура вночі перевищує десять градусів тепла. Саджанці варто заглиблювати максимум на 50 - 70 сантиметрів. Ліани добре розвиваються на чорноземах та піщаних грунтах. Не люблять лише глинисту землю. Ківі має поверхневу кореневу систему, коріння розгалужуються в радіусі півтора-два метри", - каже чоловік.  

Для максимальної врожайності ліану пускають на шпалеру. До того ж ківі потребує опори. Каркас може бути як дерев’яний, так і металевий, завдяки йому рослина виростає до двох й більше метрів.   "Біля плантації стоять вулики. Адже бджоли дуже добре запилюють ківі”, - розповідає агроном.   Зацвітає ківі наприкінці весни - на початку літа. Квіти можуть сягати в діаметрі семи сантиметрів. Навесні зазвичай ліану підрізають. Втім обрізати гілки варто лише з другого року після посадки. Залишати треба лише молоді пагони, які згодом будуть плодоносити. Біля кореневої зони пагони також слід обрізати. Таким чином ківі зростає не кущем, а підіймається вгору.

В теплу пору року важливо поливати рослину - ґрунт має бути рівномірно та регулярно зволоженим.   "А дозрівають плоди в жовтні - на початку листопада, тоді й починається сезон збору врожаю. Зберігати зібрані фрукти можна в погребі, де температура сягає шести-семи градусів. До речі, перший врожай після висаджування ківі можна збирати вже через три роки", - розповідає чоловік.   Одна ліана, каже господар, дає 50 - 60 кілограмів плодів. А з гектара можна зібрати близько 30 тонн екзотів. Кілограм ківі чоловік продає по 20 - 22 гривні. Отож за сезон, якщо продати усе вирощене, можна заробити до 600 тисяч гривень.  

"Це ківі - морозостійке. Витримує до мінус 30 градусів", - зазначає Генріх Стратон.    Восени чоловік робить з цих екзотичних фруктів варення, сік. "Дуже смачне вино з ківі. Ось вам мій рецепт. Невеличкі плоди  подрібнити, додати води та цукру. Рідина має забродити, але без дріжджів. А щоб зробити фруктову горілку, треба перегнати її з допомогою спеціального обладнання”, - ділиться досвідом Генріх Стратон.  

Господар поділився і рецептом варення з ківі: плоди розрізати навпіл, вичавити на велике сито, не знімаючи шкірку, і час від часу перепересипати м'якоть цукром. За п’ять-шість годин цукор розчиняється, а сік стікає у посудину. На ситі ж залишається м’якоть.   "М'якоть розкладаю в банки, ставлю в гарячу воду - температура 85 - 90 градусів. Потрібно все це довести до кипіння, пастеризувати і законсервувати. А сік, який  стікає з сита, варто розлити в пляшки, його також можна пастеризувати на водяній бані, однак не доводячи до кипіння, - мовить чоловік. - Цього року надумав ексериментувати із ще одним рецептом: ківі порізати на кубики та залити медом, щоб можна було зберігати без температурної обробки. Але треба вирахувати пропорції, аби мед не був зарідкий і не забродив".

Джерело:
До списку новин