Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Люди здатні помітити ознаки хвороби з першого погляду, – шведське дослідження

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кашель та чхання можуть бути очевидними ознаками хвороби, проте люди також здатні з першого погляду помічати незначні ознаки хвороб. Про це свідчать нові дослідження.

Вчені виявили, що такі ознаки хвороби, як бліді губи та опущені повіки, помітні вже через кілька годин після початку інфекції, – інформує видання The Guardian.

Пишучи у журналі Proceedings of the Royal Society B, Джон Аксельссон, професор інституту досліджень стресу Стокгольмського університету, Швеція, та його колеги описали, як вони ввели 16 здоровим дорослим плацебо, а дещо згодом молекули кишкової палички, які, як відомо, швидко викликають симптоми, схожі на грип. Учасники не знали, яку ін’єкцію вони отримали, і сфотографувались приблизно через дві години після отримання кожної з них.

Команда показала ці фотографії 62 учасникам і попросила оцінити: зображена на них людина є хворою чи здоровою.

Результати показали, що учасники змогли виявити хвору людину у 52% випадків. Проте, найбільше вражає те, що вони визначили здорову людину у 70% випадків.

Аксельссон зазначив, що судження про те, хтось хворий чи здоровий, може змінюватися в залежності від людей, які аналізують зображення, відзначивши, що люди, які шукають партнера, можуть краще виявити ознаки здоров’я, тоді як ті, хто боїться підхопити інфекцію, краще помічають ознаки хвороби.

Для глибшого дослідження світлини показали новій групі з 60 учасників, не повідомляючи їх про те, яка вводилася ін’єкція.

Особи, сфотографовані після введення молекул кишкової палички, у середньому оцінювалися як більш хворі та втомлені, ніж на фотографіях, зроблених після введення плацебо. Також у них було більш набрякле обличчя, більш червоні очі, тьмяна шкіра, опущені повіки та, зокрема, більш бліді губи.

Доктор Кармен Лефевр з центру зміни поведінки Університетського коледжу Лондона, Великобританія, висловила стурбованість щодо невеликої кількості людей, які брали участь у дослідженні. Тим не менш, за її словами, дослідження підтверджує припущення про те, що люди розробили низку поведінкових механізмів, які допомагають уникнути захворювань.

 

Джерело:
До списку новин