Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як український композитор надихав Коко Шанель

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Композитор українського походження Ігор Стравінський надихнув Коко Шанель на створення легендарного парфуму.

Стравінський — один із найвидатніших композиторів 20-го століття, володар премії "Греммі", лектор Гарвардського університету й головний музичний експериментатор. За право називати його своїм композитором змагається Франція, Америка та Росія. Втім, безсумнівне одне – в його жилах текла українська кров.

Батько Федір – оперний співак, який походив із давнього козацького роду, тож не випадково, що саме він позував для  картини  "Козаки пишуть лист турецькому султану" Іллі Рєпіна. Мама – піаністка, родом з Волині. Протягом всього життя Старвінському шалено щастило на хороші знайомства.

Батько однокурсника виявився відомим композитором Миколою Римським-Корсаковим. Тож українець протягом 5 років брав у нього уроки. А коли й учень почав презентувати власні твори, то виявилося, що Сергій Дягілєв, не менш відомий керівник балету, його 5-юрідний брат. Так родичі почали спільно працювати.

Якщо Дягілєв ще якось сприймав його експресивну музику, то публіка часто критикувала й називала її надто шумною.

А от Коко Шанель була зачарована Стравінським із першого знайомства, і коли в композитора почалися фінансові труднощі, запросила його з сім’єю до свого маєтку. Українець не встояв перед шармом модельєрки, а закохана Коко того ж року створила свій кращий парфум – "Chanel №5".

І хоча композитор півстоліття прожив за кордоном, до українського Полісся ставився з особливою теплотою. У містечку Устилуг, звідки походила його мама, Старавінський і собі збудував маєток. До речі, саме в ньому написав свої кращі твори.

Джерело:
До списку новин