Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Порошенко підписав закон, що регламентує установку лічильників споживачам газу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України" Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу.

"Закон удосконалює принципи комерційного обліку природного газу, регулює окремі питання коштів установки його, зокрема в багатоквартирних будинках. Ухвалення документа підвищить рівень захисту прав споживачів природного газу", - повідомляє прес-служба глави держави у вівторок.

Верховна Рада ухвалила закон 21 грудня 2017 року. 

Згідно з документом, газорозподільчі компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу тільки за згоди співвласників багатоквартирного будинку. Закон також забороняє газовикам припиняти газопостачання в багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Газорозподільчі компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Також передбачається перенести граничні терміни обладнання всіх споживачів індивідуальними лічильниками газу з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

Чинний до цього Закону «Про комерційний облік природного газу» вимагав від газопостачальних компаній встановити лічильники газу для тих домогосподарств, які використовують газ лише для приготування їжі, до 1 січня 2018 року.

При цьому в законі не було визначено, які саме лічильники газу мають бути встановлені - індивідуальні чи загальнобудинкові, що призводило до ситуації, коли оператори газорозподільних мереж масово встановлювали загальнобудинкові лічильники, а мешканці будинку в результаті платили не за фактично спожитий квартирою газ.

 

Джерело:
До списку новин