Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Хто в Україні може постраждати від введення монетизації субсидій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В уряді вважають монетизацію субсидій позитивним кроком, але деякі категорії споживачів комунальних послуг турбуються, що вона їм зашкодить.

В Україні почався перший етап монетизації субсидій, який торкнеться підприємства, які постачають житлово-комунальні послуги, і суб’єкти господарювання, які відповідають за утримання житлового фонду. Ключова зміна полягає в тому, що субсидії з держбюджету будуть нараховуватися тільки за фактом надання послуги.

Незважаючи на те, що в уряді розраховують на ефективність монетизації, деякі учасники цього процесу висловлюють занепокоєння. Зокрема, мова йде про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

У Всеукраїнській Раді глав ОСББ стверджують, що гроші, призначені для виплати субсидій, будуть надходити на казначейські спецрахунки. В організації кажуть, що ОСББ не зможуть отримати доступ до цих коштів, так як існує постанова Кабміну, в якому говориться, що отримані в якості відшкодування гроші можна витрачати тільки на визначені урядом цілі. Наприклад, ці кошти можна направити на оплату роботи підприємств-постачальників житлово-комунальних послуг або в бюджет у вигляді податків.

Представники ОСББ вважають, що на казначейських рахунках буде просто накопичуватися велика кількість грошей, які ніхто не зможе використовувати за призначенням. У той же час в ОСББ побоюються, що вони будуть збільшувати свою заборгованість перед субпідрядниками, які відповідають за техобслуговування ліфтів, ремонтують спільне майно і так далі. За гроші зі спецрахунку не можна буде купити паливо, спецодяг, лопати, пісок та інші необхідні засоби.

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко запевнив, що цю проблему вдасться вирішити після впровадження адресної монетизації субсидій, яка передбачена наступним етапом. Але при цьому він зазначив, що для підготовки такого переходу уряду знадобиться час.

Олексій Мельниченко

 

Джерело:
До списку новин