Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як у різних країнах світі домагаються своєї енергонезалежності

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Енергетична незалежність та ефективність надважливе питання для економіки країни. Від цін на енергоносії залежить також енергобезпека країни.

ФАКТ. Українська енергетика забезпечує 8% ВВП країни. У той же час, попри досить високе забезпечення енергетичними ресурсами, Україна змушена закуповувати частину ресурсів за кордоном. Світовий енергетичний ринок останні десять років переживає серйозні реформації. Кожна країна прагне скоротити собівартість енергії, впровадити нові технології та отримати енергетичну незалежність.

США є одними з лідерів в галузі розвідки та видобутку газу, завдяки чому доходи енергоринку залишаються досить високими навіть попри падіння світових цін на енергоносії. У Сполучених Штатах діє ціла низка підприємств, які забезпечують видобуток та виробництво енергоносіїв, їхню доставку до споживача, а також обслуговування.

Особливістю енергетичного ринку США є той факт, що 98% підприємств, які пов’язані з енергетикою, приватні. Це забезпечує конкуренцію та приваблює інвестиції в цю сферу. У США активно розвивається галузь альтернативної енергетики. За прогнозами, протягом 10 років частка енергії, виробленої за допомогою відновлюваних джерел, досягне 27%.

КАНАДА. Близько 64% енергії Канади виробляється за допомогою ГЕС. Кожна провінція Канади встановлює власні правила на енергетичному ринку. Більшість компаній, які забезпечують канадців електроенергією, належать державі. Через територіальні особливості країни енергетичний ринок тісно пов’язаний із США.

НІМЕЧЧИНА. У Німеччині намагаються поступово відмовитися від атомної енергетики та видобутку газу. Натомість німців заохочують економити енергію. В планах країни до 2050 року виробляти 80% енергії за допомогою відновлюваних джерел. Станом на 2015 рік країна вже досягла показника у 25%. Зазначимо, що у Німеччині одна із найвищих цін на електроенергію для населення. Німці змушені платити за 1кВт/год близько 0,28 євро.

АВСТРАЛІЯ одна з найбагатших на природні ресурси країн. Наприклад, 38% уранових запасів знаходиться саме в цій країні. В Австралії лише працюють над розробкою АЕС та визначають потенційні території для захоронення ядерних відходів. Енергетичні компанії в Австралії переважно приватної власності. У галузі «зеленої енергетики» австралійці віддають перевагу вітряним станціям.

ПОЛЬЩА протягом останніх років вживає заходів для досягнення енергетичної незалежності. Раніше країна користувалася газом переважно російського виробництва, однак після українських проблем із блакитним паливом почала серйозно працювати над диверсифікацією джерел енергопостачання. З 2009 року Польща веде переговори та укладає договори щодо поставок газу з різними державами. В планах країни побудувати дві атомні електростанції, щоб скоротити викиди двоокису вуглецю в атмосферу від електростанцій, які працюють на вугіллі. Більшість енергетичних компаній перебувають у державній власності.

ЕСТОНІЯ закуповує газ у Росії. В країні працюють над розвитком альтернативної енергетики, зокрема вітряних станцій. Естонці економлять енергію, тому часто опалюють будинки дровами.

ЛАТВІЯ виробляє половину необхідної енергії за допомогою гідроелектростанцій. Інші ресурси доводиться закуповувати.

 

Джерело:
До списку новин