Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Як здолати постсвяткову депресію - поради психотерапевта

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як відновити внутрішні сили і налаштуватися на позитивний лад? Поради для тих, у кого тепер - постсвяткова депресія.

Сезон зимових свят закінчився. Ми збираємо гірлянди, виносимо з дому ялинку, вже не ходимо щодня одні до одних у гості. Починаються робочі будні. Багатьох закінчення святкового періоду дуже засмучує. Як же цьому зарадити?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 20% українців після свят почуваються морально і фізично виснаженими. Докладніше про це газеті "Експрес" розповіла Олеся Тихоненко, психолог, психотерапевт, член Асоціації психологів України.

- Чи справді існує післясвяткова депресія?

- Так. Це - поширене явище. У січні маємо тривалий період свят, після якого важко повернутися до звичного режиму роботи. Загалом є декілька причин виникнення такого стану. Наприклад, людина може бути не задоволена тим, як минули її свята. Скажімо, не вдалось зробити все заплановане. Або ж виникає звикання до тривалого відпочинку, а робочі будні із навантаженням - лякають. Сприяє появі такого виду депресії й фізична втома. У холодну пору імунітет ослаблений, сили та енергії бракує.  

- Як проявляється депресія?

- Роздратованість, апатія до будь-яких справ, погіршення стосунків з оточенням. Також виникає песимізм, проявляється низька самооцінка, загострюється відчуття покинутості.

- Хто більше схильний до такого стану - чоловіки чи жінки?

- Постсвяткова депресія проявляється і у чоловіків, і в жінок. А найбільш характерна вона, як свідчить практика, для самотніх людей.

- Як позбутися депресії?

- Зазначу, що постсвяткова депресія триває переважно тиждень-два. Дуже важлива допомога рідних та друзів. Людину з депресією не варто залишати саму. Як психолог раджу також знайти хобі, або повернутись до того заняття, яке вам подобалось раніше.  

Джерело:
До списку новин