Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Три корисні продукти перед сном

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Прийом їжі перед сном іноді необхідний, але в той же час потенційно небезпечний. Крім відкладання зайвих калорій, важка щільна їжа заважає міцному сну, знижуючи його якість та тривалість. Однак, без цього прийому їжі деколи буває дуже складно. Які ж продукти допоможуть вам заснути?

Вишневий сік не користується у нас такою популярністю, як яблучний або апельсиновий, адже мало людей знають про його користь, і не всім подобається його смак. Однак виявилося, що вишневий сік належить до найбільш корисних і цінних, а рівень поживних речовин і антиоксидантів в ньому набагато вищий, ніж у соках інших фруктів і ягід. Наприклад, у чорниці або суниці – дуже корисних ягодах, бета-каротину майже в 20 разів менше, ніж у вишнях. Особливо багаті корисними речовинами і вітамінами ягоди темного забарвлення.

У плодах вишні містяться унікальні вітаміни і лікувальні речовини, наприклад, інозит – природний регулятор обміну речовин, крім цього у вишні, а, отже, і у вишневому соку присутні вітаміни В, В2, В9, С, каротин, РР, органічні кислоти (такі як, винна, лимонна, яблучна та хінна), пектинові речовини, фруктоза, сахароза і глюкоза. Також у вишні міститься ряд мінеральних речовин: калій, йод, кальцій, алюміній, залізо, магній та ін

У численних дослідженнях було показано, що регулярний прийом вишневого соку допомагає нормалізувати тривалість і глибину сну, а також поліпшити його якість. Вчені пов’язують це з тим, що у складі вишні міститься мелатонін – рослинний аналог гормону мелатоніну – гормону сну, відповідальний за регуляцію циркадних ритмів людини, і який використовується для полегшення проблем зі сном у разі розірваного режиму дня або при тривалих подорожах між часовими поясами.

Секреція мелатоніну підпорядкована добовому ритму, що визначає, у свою чергу, ритмічність секреції статевих гормонів і статевої функції. Синтез і секреція мелатоніну залежать від освітленості – надлишок світла знижує його утворення, а зниження освітленості збільшує синтез і секрецію гормону. У людини на нічні години припадає 70% добової продукції мелатоніну.

У дослідженні, опублікованому в Європейському журналі харчування, порівнювалися групи людей, що вживають по 1 склянці вишневого соку перед сном і група людей, цього не робить. Після вживання протягом 7 днів у групі, яка вживала вишневий сік, якість сну покращилася на 15% порівняно з групою, яка сік не отримувала.

Ківі – супер-фрукт, який містить безліч корисних вітамінів і мікроелементів, що допомагає імунній системі боротися з хворобами, також здатний поліпшити ваш сон.

У недавньому дослідженні, проведеному в Медичному Університеті Тайбея, вивчався вплив вживання ківі на якість сну. Групі добровольців з порушеннями сну давали по 2 ківі за 1 годину до відходу до сну протягом 4 тижнів. Кожного дня вчені опитували випробовуваних за допомогою спеціальних опитувальників про якість сну, фіксували час, знадобилася для засипання, і тривалість сну. Після місяця вживання ківі з’явилися значні поліпшення в безлічі аспектів сну:

- час засинання зменшився на 35,4%;

- люди спали більш міцно. Кількість часу, проведеного в періоди неспання після первісного засипання, зменшилася на 28,9%;

- покращено якість сну. За стандартизованою анкетою якості сну відбулося поліпшення якості сну на 42,4%.

Поки що вчені точно не можуть сказати, з чим пов’язаний позитивний вплив вживання ківі на сон, однак пов’язують з цим високий вміст в ківі антиоксидантів і серотоніну.

Ті ж самі антиоксидантні властивості, які забезпечують так багато інших переваг для здоров’я, також можуть допомогти поліпшити сон. Відносини між антиоксидантними продуктами і сном – це питання, яке ми тільки починаємо розуміти. Дослідження встановили тісний зв’язок між сном і рівнем та активність антиоксидантів в організмі. Дослідження показують, що поганий сон пов’язаний з зменшенням рівня антиоксидантів, і що відновлення сну, схоже, допомагає відновити рівень антиоксидантів. У ряді досліджень було продемонстровано негативні ефекти синдрому нічного апное на антиоксидантну функцію, а також показано ефективність антиоксиданту вітаміну С при лікуванні серцево-судинних проблем, пов’язаних з цим синдромом.

Крім антиоксидантів, ківі багатий серотоніном. Гормон, який також функціонує як нейротрансмітери, серотонін бере участь в широкому спектрі фізіологічних процесів: він впливає на систему травлення та серцево-судинні функції, допомагає в навчанні і допомагає регулювати апетит і настрій. Дефіцит серотоніну вже давно пов’язаний з депресією і розладами настрою.

Серотонін грає важливу роль у сні, в тому числі допомагає ініціювати початок сну і підтримувати сон протягом ночі. Гормон бере участь в регулюванні руху через стадії сну, включаючи час, проведений у самому повільному глибокому сні. Серотонін також допомагає стимулювати бадьорість вранці. Дослідження показують, що маніпуляція рівнями серотоніну вгору або вниз може сприяти або інгібувати сон. Мабуть, серотонін взаємодіє з мелатоніном, допомагаючи регулювати 24-годинний циркадний цикл тіла, а також інші фізіологічні функції. Дослідження показали, що стимуляція рівня серотоніну може в свою чергу збільшити рівні мелатоніну. Наявність відносно високої концентрації серотоніну в ківі може сприяти його очевидною здатністю покращувати сон.

Ромашковий чай давно використовується в народній медицині як напій, що володіє широким спектром корисних для організму властивостей: за рахунок великої кількості містяться в ромашці антиоксидантів її вживання знижує ризик серцево-судинних захворювань, знижує рівень хронічного запалення в організмі, що попереджає розвиток хронічних захворювань і раку.

Є також дані про те, що вживання ромашкового чаю може зміцнити імунітет, зменшити рівні тривожності та депресії і поліпшити здоров’я шкіри. Крім того, у ромашкового чаю є деякі унікальні властивості, які можуть поліпшити якість сну.

Зокрема, у ромашковому чаї міститься антиоксидант апігенін, який зв’язується з бензодіазепіновими рецепторами в головному мозку – рецепторами, на які впливає такі однойменний клас препаратів від безсоння, наприклад, діазепам. Однак прийом цих препаратів може викликати фізичне звикання, на відміну від ромашкового чаю, який більш м’яко й безпечно допоможе скорегувати порушення сну.

В одному дослідженні у 34 дорослих було виявлено, що ті, хто споживав 270 мг екстракту ромашки два рази в день протягом 28 днів, засипали на 15 хвилин швидше і менше прокидалися вночі в порівнянні з тими, хто не споживав екстракт.

В іншому дослідженні було виявлено, що жінки, які пили ромашковий чай протягом двох тижнів, повідомили про поліпшення якості сну, порівняно з тими хто не п’є чай.

Джерело:
До списку новин