Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

З турботою про старше покоління: нідерландські студенти живуть в будинках для літніх людей

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Нідерландах реалізується унікальний проект — студенти безкоштовно живуть в будинках престарілих, а натомість проводять час з людьми похилого віку. Загалом 30 годин на місяць з одним з 160-ти мешканців будинку престарілих, виконуючи ту роботу, з якою не справляються навіть спеціально навчені працівники. Що це за робота? Молоді люди просто проводять вільний час з самотніми людьми похилого віку і розважають їх.

«Вони розмовляють з пенсіонерами, грають з ними в різні ігри, ходять з ними в торгові центри або купують там щось літнім людям, які не можуть зробити це самостійно», — розповідає координатор, Арьєн Мейхуізен.

Один із студентів зібрав групу літніх людей, відвів їх в сад і роздав балончики з фарбою. Всі разом вони зайнялися розмальовування шматків картону: таким чином, пенсіонери дізналися, як робити графіті. Інший студент вчить свого сусіда похилого віку правильно користуватися комп’ютером.

«Я не плачу ніякої ренти, але допомагаю тут пенсіонерам, — розповідає 20-річна студентка факультету журналістики. — Я можу сказати, що, з огляду на те, що зазвичай студентські кімнати занадто малі, дуже брудні і неймовірно дорогі, життя тут — це відмінна альтернатива».

«За 400 євро я ледве зміг би зняти кімнату в 10 квадратних метрів. Не кажучи вже про те, що мені довелося б ділити кухню і ванну з кимось ще, — розповідає майбутній архітектор. — Тут же я отримую в два рази більше місця, у мене є власна кухня і ванна».

Такі проекти розвиваються всюди  в Європі, але зазвичай це відбувається за межами самих будинків для людей похилого віку, оскільки в них не вистачає місць для всіх учасників проекту. У таких випадках, хтось із людей похилого віку здає в оренду кімнату у власному будинку або квартирі, або ж в рамках проекту спеціально будують будинки, щоб розмістити молодих людей з пенсіонерами.

У французькому Ліоні був організований проект для студентів, які, сплачуючи ренту, отримували можливість жити в будинку для людей похилого віку. Правда, правила там дуже суворі, і, на відміну від Девентера, наприклад, студентам не дозволено приймати у себе друзів.

Геа Сейпкес, директор будинку для людей похилого віку Humanitas, вважає, що літніх людей не можна ізолювати від навколишнього світу.

У Британії комісія під головуванням колишнього міністра у вересні цього року постановила, що повинен бути новий спосіб розміщення літніх людей та інвалідів. Тепер будинки для престарілих повинні будуть знаходитися поруч з торговими центрами, новими квартирами і навіть університетами, щоб запобігти відособленості цих «гетто турботи» для людей похилого віку.

Джерело:
До списку новин